Alternatywa dla skalpela

Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym ratunkiem w nierównej walce ze zmarszczkami były zabiegi chirurgiczne. Na szczęście te czasy już minęły, a na przestrzeni ostatnich lat oferty gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej kuszą nas coraz to nowszymi pomysłami zabiegów odmładzających. Które z nich są najbardziej skuteczne?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Jennifer Lopez, Linda Evangelista, Madonna i wiele innych gwiazd światowego showbiznesu wyglądają jak swoje własne córki? Czemu zawdzięczają młody wygląd? Odpowiedź jest prosta. Rozsądnie korzystają ze zdobyczy współczesnej medycyny i kosmetologii.

LIFTING GWIAZD

Jedną z ulubionych metod odmładzania wśród największych gwiazd jest CACI, bezigłowa alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. CACI to niechirurgiczny lifting mięśni wykonywany w sopockim Sheratonie i w salonie Petite Perle w Gdańsku. 

 - CACI to zabieg obejmujący sekwencje specjalistycznych ruchów liftingujacych w postaci mikroprądów. Efekt wzmacniany jest przez serum roślinne, które wprowadzane jest w głębokie warstwy skóry za pomocą elektroaplikatorów - tłumaczy Katarzyna Plechoć, kosmetolog z salonu Petite Perle.

Mikroprądy ujędrniają i wzmacniają zwiotczałe mięśnie twarzy oraz spłycają zmarszczki. Lifting CACI doskonale sprawdza się jako zabieg bankietowy, wykonywany przed specjalnymi okazjami, ponieważ nie pozostawia żadnych niepożądanych śladów na skórze, a efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu.

HI-TECH W GABINECIE

Pelleve - Radiage to zabieg oparty na zastosowaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF) wykonywany w Sopockiej Fabryce Urody. Energia RF delikatnie ogrzewa i modyfikuje budowę skóry oraz tkanki znajdujące się pod nią. Dzięki temu następuje napięcie włókien kolagenowych, co prowadzi do efektu liftingu porównywanego do tego chirurgicznego. Po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji i bez problemu możemy wrócić do codziennych zajęć. Pełny efekt pojawia się po okresie od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy i utrzymuje się nawet do 3 lat.  

Instytut Kosmetologii Estetycznej Allure Institute w Gdyni proponuje zaś radiofrekwencję mikroigłową przy użyciu sprzętu Venus VIVA. Zabieg ten nie tylko redukuje głębokie bruzdy i zmarszczki, ale również zamyka rozszerzone pory, redukuje blizny potrądzikowe i rozstępy oraz ujędrnia skórę dekoltu. Dodatkowo kontrolowany efekt termiczny na całej powierzchni zabiegowej wpływa na remodeling włókien kolagenowych, co powoduje stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu. Podczas zabiegu dochodzi do wytworzenia mikroskopijnych ranek w skórze. Okres rekonwalescencji po zabiegu Venus VIVA trwa ok 3-4 dni. 

BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH

W Quadrille Conference & Spa w Gdyni nie tylko zrelaksujemy się w niezwykłych wnętrzach i niecodziennym otoczeniu, ale także  zadbamy o naszą urodę. Zabieg Surgen by Pollogen oparty jest na rewolucyjnej technologii Hybrid Energy. Pobudzona do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego skóra staje się sprężysta i łatwo osiągamy efekt wypełnienia bruzd. Co ważne, pozbywamy się zmarszczek, blizn i przebarwień bez skutków ubocznych i bez konieczności rekonwalescencji. 

Z kolei w ofercie gdyńskiej kliniki evi-MED znajdziemy m.in. zabieg biorewitalizacji skóry (twarzy, szyi i dekoltu). Ta ultranowoczesna metoda polega na podaniu preparatu stymulującego komórki macierzyste. Całość przyczynia się do poprawy cech fizjologicznych tkanek, szybszej odbudowy skóry i zwiększenia jej sprężystości oraz profilaktyki procesów starzenia.

- Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, która obejmuje wyjaśnienie istoty zabiegu, ustalenie przeciwwskazań, ocenę zmian do usunięcia oraz wyjaśnienie ewentualnych objawów ubocznych - podkreśla Marta Jóźwiak z polikliniki evi-MEd.

MOC SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH  

O tym, że witaminy mają wielką moc, wiedzą wszyscy. Tym bardziej warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów Environ opartych na wprowadzaniu skoncentrowanych dawek witamin w głąb skóry za pomocą jono i sono ferezy. Znajdziemy je w bogatej ofercie Studio Stenia w Gdyni. Aktywne związki kosmeceutyku Environ wnikają bezpośrednio do żywych komórek skóry i redukują zmarszczki, blizny, ubytki i przebarwienia. 

Lifting bez wspomagania maszyną? Czemu nie, o ile jest równie skuteczny. Skuteczny jest z pewnością zabieg AA Pro-smooth redukcja zmarszczek mimicznych, który znajdziemy w ofercie Spa hotelu Sheraton w Sopocie. Został on stworzony z myślą o kobietach potrzebujących natychmiastowej i skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Bazuje zaś na unikalnym kompleksie wygładzającym, zwalczających oznaki starzenia się skóry. 

 

61
10/2015

Od czwartku do niedzieli wstaje w środku nocy po to, by rano przekazywać nam najświeższe informacje z kraju i ze świata.