Kochanice hrabiego mroku

Projektanci mody wenę twórczą czerpią głównie z życia. Dobrą inspiracją są zawsze różnego rodzaju święta, okoliczności, rocznice.


Matylda Promień

 Z okazji zbliżającego się Halloween prezentujemy mini projekt „Ptaki Nocy, Kochanice Hrabiego Mroku” autorstwa trójmiejskiego projektanta Michała Starosta. Projekt powstał podczas podróży do Rumunii na halloweenową imprezę, która odbywała się na zamku Hunedoara. 

- Zamek ten jest jedną z „rezydencji” słynnego wampira hrabiego Draculi, jednej z najkrwawszych postaci funkcjonującej w świadomości człowieka i żyjącej w europejskich legendach. Sam zamek jest imponujący, przypomina słynny Hogward z Harrego Pottera. Zachował on klimat tych legendarnych, mrocznych  czasów. Miejsce do tego stopnia nas zachwyciło i oczarowało ,że  postanowiliśmy utrzymać stylizację zdjęć lekko mroczną, właśnie w klimacie idealnie pasującym do Halloween - mówi Michał Starost

Ten zbieg okoliczności w czasoprzestrzeni zaowocował tematyczną sesją zdjęciową. W obiektywie Marcina Kruka znalazły się ulubione modelki Michała Starosta, Ewelina „Tilda” Kullas i Roxa Jekiel. Pozowały one w kreacjach Michała Starosta z kolekcji Flower Chic & Pachnąca Szafa. Charakteryzacją  postaci zajęła się Dominika Koryciorz z Emerald Project. 

Zdjęcia: Marcin Kruk
Kreacje: Michał Starost
Biżuteria: Lewanowicz
Modelki: Roksana Jekiel, Ewelina Kullas
Makijaż: Dominika Koryciorz Emarald Project