Premiera Maxi 1200

Maxi 1200 to najnowszy jacht z polskiej stoczni Delphia. Polska premiera miała miejsce na niedawnych targach „Wiatr i Woda” w Gdyni. Jacht został zaprojektowany przez światowej sławy projektanta Pelle Pettersona.


Matylda Promień

Pelle Petterson to legenda żeglarstwa, wicemistrz olimpijski i mistrz świata w klasie Star, sternik w Pucharze Ameryki na jachtach Sverige. Po zakończeniu kariery sportowej założył stocznię jachtową Maxi Yachts, w której po raz pierwszy na świecie opracowano seryjną metodę produkcji jachtów z laminatu GRP. Trzy lata temu właścicielem Maxi Yachts została polska stocznia Delphia Yachts, a Pelle Petterson stale z nią współpracuje.

Maxi 1200 to jednostka o długości 38 stóp zapewniająca idealny balans między komfortem a sportowymi osiągami. Głównym atutem jest wygoda samodzielnego prowadzenia, bezpieczeństwo, komfort żeglowania oraz osiągi. Jacht spotkał się z uznaniem jury i został nominowany do EYOTY 2016 w kategorii Luxury Cruiser oraz do nagrody „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2016”. 

 

59
08/2015

Teatr  to przede wszystkim szansa na spotkanie z drugim człowiekiem, a w czasach, w których coraz częściej uciekamy w świat wirtualny to bezcenne - twierdzi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.