Porsche i golf

Piękna pogoda, sportowe emocje i motoryzacyjna adrenalina - tak można podsumować czwartą edycję turnieju Porsche Centrum Sopot Lellek Group Golf Open 2015. Turniej rozegrany na polu Sierra Golf Club przyciągnął około 400 gości. W sportowych zmaganiach najlepszy okazał się Henryk Konopka, wśród kobiet równych sobie nie miała Oksana Wojtkiewicz.


Matylda Promień

Największą atrakcją turnieju były jednak jazdy testowe różnymi modelami samochodów Porsche. Trzeba przyznać, że sopocki diler podstawił maszyny, które nikogo nie mogły pozostawić obojętne. Cayman GTS był wręcz przyklejony do drogi i miało się wrażenie, że jazda nim niczym nie różni się od jazdy rasowym, torowym samochodem wyścigowym. 

To co najlepsze w Porsche, czyli sportowe osiągi, komfort i magiczny dźwięk silnika uosabia z kolei 911 Carrera 4S. Moc 400 KM sprawia, że kierowca czuje ciarki na plecach, a z drugiej strony napęd na 4 koła sprawia, że ten kultowy samochód prowadzi się jak baranek. Ale spróbuj tylko włączyć tryb sport plus, a poczujesz co to znaczy Porsche już z pierwszym mocniejszym naciśnięciem pedału gazu. 911-tka jest jak rakieta idealnie lecąca po swojej trajektorii lotu. 

Jednym z ciekawszych samochodów był także hybrydowy Cayenne. Zadaniem kierowców było pokonanie 400 metrowego odcinka drogi znajdującej się na terenie pola z jak największym udziałem zasilania przez elektryczny układ napędowy. Oprócz tego do dyspozycji klientów były takie modele, jak Porsche Macan S, Boxster Cabrio, Cayenne GTS i Panamera. 

Spotkanie miało rodzinny charakter. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych gości.  Sobotni wieczór uświetnił pokaz tańca w wykonaniu Teatru Ognia, a na polu golfowym zapłonął napis Porsche.

Polecane artykuły

nic
59
08/2015

Teatr  to przede wszystkim szansa na spotkanie z drugim człowiekiem, a w czasach, w których coraz częściej uciekamy w świat wirtualny to bezcenne - twierdzi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.