Piłka ręczna na plaży

Szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego oraz zawodnicy z Płocka zwyciężyli w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. Finałowy turniej z cyklu PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 odbył się na stadionie letnim na plaży w Gdańsku Brzeźnie. 


Matylda Promień

Podczas turnieju widzowie mieli okazję oglądać nie tylko mecze profesjonalistów, ale również spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu na otwartych treningach prowadzonych w ramach akcji Artur Siódmiak Summer Tour.

Plażowa piłka ręczna to stosunkowo młoda, ale niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu. W Polsce promuje ją legenda rodzimego szczypiorniaka, Artur Siódmiak. Popularność dyscypliny rośnie lawinowo i już dzisiaj się mówi, że w 2014 roku szczypiorniak na plaży może zostać dyscypliną olimpijską. 

PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 jest dowodem na to, że plażowa odmiana piłki ręcznej ma ogromny potencjał, by stać się równie atrakcyjną dyscypliną na miarę siatkówki plażowej. 

59
08/2015

Teatr  to przede wszystkim szansa na spotkanie z drugim człowiekiem, a w czasach, w których coraz częściej uciekamy w świat wirtualny to bezcenne - twierdzi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże.