Brytyjska zjawa

Rolls-Royce Wraith to najmocniejszy i najbardziej zaawansowany technicznie model tej szacownej brytyjskiej manufaktury samochodowej. Dość niespodziewanie jeden egzemplarz tego modelu pojawił się w Trójmieście. Zaprezentowała go firma Premium Motors podczas eleganckiego, zamkniętego pokazu w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Zaprezentowany egzemplarz to model powystawowy ze śladowym przebiegiem około 700 kilometrów. Samochód zaproszonym gościom przedstawił dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki związany z telewizją TVN Turbo. Arcydzieło z Goodwood wyposażone jest w 6.5 litrowy silnik V12 wspomagany dwoma turbosprężarkami, generujący moc 632 KM, których efektem jest przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4.6 sekundy i prędkość maksymalna 250 km/h. 

Cena bazowej wersji przekracza 1.5 miliona złotych.
Rolls-Royce, marka pojazdu królowej i arystokracji brytyjskiej, tym modelem wyraźnie skłania się ku młodszym nabywcom. To samochód dla ludzi ciekawych świata, pewnych siebie i odważnych. W odróżnieniu od limuzyn Phantom i Ghost, na którym Wraith bazuje, prowadzi go właściciel, a nie szofer. Jest to także najmniejszy model w ofercie Rolls-Royce’a.

 

57
06/2015

Do lata pozostało już niewiele czasu. Pewnie każdy z nas marzy o tym, by na plaży móc się pochwalić zgrabną sylwetką.