Bawaria motors wystartowała

Nowy, długo oczekiwany salon marki BMW rozpoczął oficjalnie swoją działalność przy Grunwaldzkiej 195. W czwartek, 28 maja, podczas uroczystego otwarcia w nowym obiekcie bawiło się 500 zaproszonych gości. 

Budowa gdańskiego przedstawicielstwa Bawaria Motors rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku i pochłonęła 21 mln zł. W budynku znajduje się salon i serwis samochodów marki BMW oraz serwis aut MINI. Handlowa część salonu ma powierzchnię 2500 metrów kwadratowych i jest dwupoziomowa – na parterze prezentowane są samochody nowe, a na piętrze te z rynku wtórnego. Łącznie obiekt pomieścić może 25 samochodów wewnątrz. W strefie serwisowej jest 12 stanowisk.

Majowe otwarcie zorganizowano z wielkim rozmachem. Specjalnie z tej okazji zaprezentowano spalinowo - elektryczny model i8 oraz główną gwiazdę wieczoru czyli najnowszy model X6 M. Imprezę poprowadził znany dziennikarz Marcin Meller, a wieczór umilił Maciej Zakościelny, który zachwycił gości swoimi wokalnymi umiejętnościami. 

Bawaria Motors to część grupy PGA, działającej na rynku motoryzacyjnym od 1979 roku i posiadającej ponad 200 salonów we Francji i Holandii, oraz będącej przedstawicielem BMW AG w Skandynawii. Bawaria Motors obecna jest na polskim rynku motoryzacyjnym od 2004 roku. Firma ma salony w Trójmieście, Warszawie, Jankach i Katowicach. W Gdańsku zatrudnia około 50 osób. 

57
06/2015

Do lata pozostało już niewiele czasu. Pewnie każdy z nas marzy o tym, by na plaży móc się pochwalić zgrabną sylwetką.