Sztuka w hotelowych wnętrzach

„Patiance is Virtue in Art”, czyli „Cierpliwość w Sztuce jest Cnotą” - takie jest hasło mobilnej wystawy którą do 3 września można oglądać w sopockim hotelu Mera SPA. Na wystawie znajdziemy obrazy artystów współpracujących z niemiecką galerią Art Transfer International Gallery z Niemiec. 


Matylda Promień

W pięknych przestrzeniach hotelu Mera zawisły prace takich artystów, jak: Kasia Wrona, Michael Apitz, Kiddy Citny, Christian von Grumbkow, Adel Al Khalaf, Claus von Oertzen, Hans Joachim Pietrula, Evelyn Sattler, Jürgen Schmiedekampf, czy Elsa Zorkow.

- Dzisiaj sztuka musi szukać odbiorcy, a nie tylko czekać na to, aż odbiorca sam przyjdzie do galerii. To znak czasów, ale też sposób na to, by w dobie zalewającej nas tandety, dać ludziom coś wartościowego. Coś, co pozwoli na chwilę refleksji, skłoni do zatrzymania, zwolnienia. I to jest powód, dla którego postanowiliśmy przywieźć naszą sztukę do Sopotu - mówiła podczas wernisażu Marga Ditsch, właścicielka ATIG Art Transfer International World - Wide Gallery

Na wystawie każdy koneser malarstwa znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy abstrakcjonizmu z pewnością zwrócą uwagę na prace Michaela Apitza, Hansa Joachima Pietruli, Clausa von Oertzena i Elsy Zorkov. Uwagę wzbudzają również mieniące się ferią barw pejzaże Christiana von Grumbkowa, a emocje wywołują portrety Evelyn Sattler i Adel Al Khalafa. Ciekawym artystą jest też Kiddy Citny. Zasłynął on niezwykłymi, groteskowymi wręcz twarzami namalowanymi na Murze Berlińskim.

57
06/2015

Do lata pozostało już niewiele czasu. Pewnie każdy z nas marzy o tym, by na plaży móc się pochwalić zgrabną sylwetką.