Eventtech.pl - perfekcjonizm w każdym calu (i kablu!)

Oświetlenie sceniczne i dekoracyjne, nagłośnienie, sceny, podesty, scenografie i dekoracje. To tylko niektóre z elementów, które zapewniają sukces dobrej imprezy. Odpowiednie zaplecze techniczne stanowi o jakości wydarzenia, choć często my podziwiamy już tylko efekt końcowy. Jak wygląda praca nad eventami „od kuchni”? Opowiada Maciej Bielecki, właściciel firmy Eventtech.pl. 


prestiz

Wydaje się, że firm, które zajmują się obsługą techniczną wydarzeń i imprez masowych jest wiele. Co wyróżnia więc Eventtech.pl? 

Przede wszystkim współpracujemy bezpośrednio z agencjami eventowymi. Od strony technicznej obsługujemy przede wszystkim imprezy o charakterze spotkań, eventów czy bankietów z ogromnym naciskiem na ich jakość. Nie są to więc wydarzenia na kilka tysięcy osób, choć i takich zadań oczywiście  się podejmujemy. 

Skąd pomysł na taką działalność? 

Wszystko zaczęło się 17 lat temu, kiedy założyłem agencję artystyczną, dziś częściej nazywaną agencją eventową…. Wcześniej obsługiwałem imprezy od tej drugiej strony, jako artysta i konferansjer. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi rozpoznać potrzeby rynku. Zauważyłem, że odbywa się coraz więcej imprez o charakterze ekskluzywnym, gdzie dbałość o szczegóły jest najważniejszym elementem. Zacząłem podnajmować więc firmy, które obsługiwały takie wydarzenia od strony technicznej. Nie wszystkie jednak potrafiły się odnaleźć w dość  specyficznych wymaganiach jakościowych jakich oczekują od nas klienci podczas realizacji wydarzeń specjalnych – eventów itp.. Stąd sam postanowiłem założyć firmę, która będzie świadczyć takie usługi na najwyższym poziomie. 

Jakie imprezy obsługujecie? 

Przede wszystkim gale, bankiety oraz imprezy rocznicowe, wydarzenia, w których liczy się każdy detal. I tak chociażby w kwietniu odpowiadaliśmy za zaplecze techniczne imprezy - wprowadzenia nowego modelu Toyoty Avensis. Inny przykład to gala firmy Colway International, odbywająca się na Arenie Gdynia. Pewnego rodzaju nowością jest też współpraca z wedding plannerami. Od momentu, kiedy bez przeszkód możemy organizować śluby w plenerze, coraz większe jest zapotrzebowanie na chociażby oświetlenie podczas takich uroczystości. 

Czy często zdarza się, ze klienci wymagają od was rzeczy niemożliwych na dzisiaj, a cudów na jutro? 

Dość często (śmiech). Chociażby przyjeżdżamy, montujemy scenę i obwieszamy ją sprzętem. Całość waży tonę. Nagle przychodzi organizator, który dokładnie wiedział, gdzie będzie stać konstrukcja, a mimo to prosi nas o przesunięcie jej o 2 metry… Często wynika to z tego, że nie każdy uczestniczy w procesie tworzenia od początku do końca. Firma jest w stanie zrobić w zasadzie prawie wszystko, jednak tylko wtedy gdy jest to wcześniej zaplanowane. Zdarza się jednak, że takie „cuda” robimy na ostatnią chwilę. Klienci zwykle szybciej zauważą, że sprzęt jest zakurzony, a kable nierówno położone, aniżeli to, że jest to aparatura dobrej jakości. Eventtech.pl jako lokalna - trójmiejska firma, szybciej jest w stanie zrozumieć potrzeby bliskiego klienta i jednocześnie jest też bardziej elastyczna. Stąd częściej obsługujemy mniejsze - lokalne imprezy, ale najwyższej jakości. 


tel.+ 48 606 451 057, biuro@eventtech.plwww.eventtech.pl