Nowocześnie, rodzinnie, elegancko

Co jest kluczem do aranżacji dobrego, wygodnego, funkcjonalnego i przede wszystkim przyjemnego w odbiorze wnętrza? Zaufanie między inwestorem i architektem, którego podstawą jest dobre rozpoznanie potrzeb jednej strony i możliwości ich spełnienia przez drugą stronę. W przypadku domu w Tczewie wszystko zgrało się idealnie.

Proces projektowy poprzedziły długie rozmowy z inwestorami. O ich pomysłach na wykończenie wnętrz, na zagospodarowanie przestrzeni, o funkcjach jakie mają spełniać poszczególne pomieszczenia i komu mają głównie służyć. Na podstawie tych informacji architekt Lucyna Kołodziejska zaproponowała stworzenie wnętrza nowoczesnego, dopasowanego do osobowości, temperamentu właścicieli. 

- Wnętrze miało być z jednej strony nowoczesne, trochę w stylu skandynawskim, ale jednocześnie przytulne i eleganckie. Domownicy lubią przebywać w swoich czterech kątach, spędzać czas razem, rodzinnie. Ustaliliśmy, że przy dwójce wspaniałych chłopców wnętrze musi być tez dla nich bezpieczne i komfortowe - mówi
Lucyna Kołodziejska.

Dobrym pomysłem okazało się także zaznaczenie harmonii i spójności wnętrza z bryłą domu i wspaniałymi widokami na las. We wnętrzach dużo jest zatem wyciszającej zieleni, spokojnej szarości nawiązującej do kolorystyki domu z zewnątrz. Do lasu i przyrody za oknem nawiązuje drewno użyte do wykończenia wnętrz, m.in. dębowa podłoga z naszych polskich lasów, dębowe okładziny na ścianach, czy też elementy mebli w łazience.

 

Stół w jadalni - Bo Concept, 
Stół w kuchni - Magis, Mesmetric
Stolik w salonie - Sancal, Mesmetric
Dywan salon - Hay
Regal salon - Kartell
Dodatki - Bo Concept
Krzesła w jadalni i kuchni - Vitra
Kinkiety - Artemide Melampo
Lampa wisząca w jadalni - Pedrali, Mesmetric
Lampa wisząca w kuchni - Foscarini, Mesmetric
Lampy żarówki - Kolorowe Kable
Lampy nastropowe - Chors
Ceramika i armatura - Duravit i Hansgrohe
Płytki - Marazzi, Casalgrande Padana
Plakaty - Dawid Ryski
Tapeta w kratkę - Sandberg, Interior Park
Drzwi, schody, garderoba - stolarz wg projektu Pracown
Okładziny Betonowe - B-Loft
Łóżko sypialnia - Ikea
Kuchnia - Ikea, stolarz, kamieniarz