Łazienka w barwach natury

Zmiany, zmiany… czasem wszyscy je lubimy, szczególnie jeśli dotyczą wnętrz, które nam się znudziły. Niezależnie od tego, czy masz małą łazienkę, czy jesteś prawdziwym szczęściarzem i posiadasz przestrzenie niczym rzymskie termy, jedno jest pewne - tu chcemy czuć się bezpiecznie i wyjątkowo. Najpiękniej. 

Jaka stylistyka cieszy się obecnie największym powodzeniem? Od kilku dobrych sezonów królują wszelkie inspiracje łączące ponadczasowy minimalizm z wpływami natury – ciepłymi barwami i naturalnymi dodatkami. 

Projektując łazienkę idealną najpierw wybieramy… płytki! Faktura, kolory i wzory niejednego mogą przyprawić o zawroty głowy. Wybierając rozwiązania bliskie naturze, w naszym wnętrzu najlepiej sprawdzą się jednak klasyczne rozwiązania – beż, écru oraz klasyczna biel w połączeniu z roślinnymi dekorami. Jeśli kolor to zdecydowanie morski błękit, zieleń lub brąz - te kolory idealnie symbolizują wszystko to, co kojarzy się z Matką Naturą. 

Przykładem są płytki włoskiej marki Edimax z kolekcji Shine oraz mozaika szklana z kolekcji Raindrop dostępne w Studio Dago w Gdyni. Oprócz bogatej oferty luksusowych płytek ceramicznych znajdziemy tutaj również podłogi drewniane, które idealnie sprawdzą się w łazience inspirowanej naturą. Warto zwrócić uwagę szczególnie na podłogi z fabryki IPF charakteryzujące się wytrzymałością dorównującą gresom.  

Barwy natury stanowią cenne źródło inspiracji podczas tworzenia kompozycji kolorystycznych w łazience. Atmosferę przytulnego wnętrza uzyskamy, łącząc meble w imitujących drewno dekorach z ciepłymi kolorami ścian i dodatków. W ofercie Sanitec Koło znajdziemy szafki Twins, Primo oraz Domino w dekorach inspirowanych pięknem natury będą idealnym uzupełnieniem śnieżnobiałej ceramiki. 

Skoro jesteśmy przy ceramice i firmie Sanitec Koło to warto zwrócić uwagę kolekcję Ovum zaprojektowaną przez światowej sławy designera Antonio Citterio. Meble, blaty, umywalki, miski ustępowe i deski sedesowe charakteryzują się uniwersalną formą będącą symbolem drzemiących w przyrodzie sił witalnych. Charakterystyczny kształt jajka jest cechą dominującą nowej linii. 

Uwagę zwraca też umywalka Flora z linii Prestige Collection polskiej marki Marmorin, przypominająca rozwinięty kwiat. Sama w sobie stanowi ozdobę i bardzo mocny akcent w pomieszczeniu kąpielowym. Dedykowana jest miłośnikom awangardy i szaleństwa w sztuce urządzania wnętrz. Wręcz doskonała do minimalistycznych, nowocześnie urządzonych pomieszczeń.  Ta, oraz inne produkty firmy Marmorin, w Trójmieście do kupienia m.in. w Studio Dago w Gdyni. 

I na koniec wyjątkowa bateria Axor Starck V marki Hansgrohe, która pozwala nam doświadczać witalności wody, co  idealnie wpisuje się w trendy związane z żywiołami natury.  Korpus z transparentnego szkła kryształowego ukazuje oczom tańczący wodny wir.  Całość wykonana jest ze szkła kryształowego o wysokiej jakości i odporności. Bateria, zaprojektowana przez jednego z najbardziej cenionych światowych designerów Phillipa Starcka, dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: chrom i lśniąca biel.