Rywalizacja i integracja

Trwają zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, który odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja. Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2015 oraz w jubileuszu stoczni jachtowej Delphia Yachts - okazji do świętowania zatem nie zabraknie. 


Max Radke

Już po raz trzeci miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk wspólnie ugoszczą miłośników żeglarstwa. To doskonała okazja do spróbowania swoich sił w rywalizacji z załogami z całej Polski. Tradycyjnie, jak co roku zmienia się kolejność odwiedzania miast – gospodarzy. 

Inauguracja trzeciej edycji regat odbędzie się w Gdyni, następnie po sobotnich wyścigach zawodnicy zacumują jachty w Marinie Sopot, a zakończenie imprezy zaplanowane jest na niedzielnie popołudnie w Gdańsku, w rejonie Głównego Miasta, gdzie wręczone zostaną nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz najważniejsze trofeum – puchar dla najszybszej załogi. 

Z kolei 29 maja o godzinie 18:00 na Nabrzeżu Młodych Żeglarzy w Gdyni rozpoczną się uroczystości związane inauguracją sezonu żeglarskiego na Pomorzu, a dzień później, podczas wieczornej imprezy w restauracji White Marylin, swój jubileusz 25-lecia istnienia świętować będzie partner główny wydarzenia, Delphia Yachts. Firma została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce oraz jedną z największych stoczni w Europie Środkowo – Wschodniej. 

Na starcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta każdego roku gromadzi się kilkadziesiąt załóg, wśród których są zarówno amatorzy, jak i profesjonalni skiperzy. Jachty zmierzą się w kat. jachtów do 7 m, od 7 do 9 m i powyżej 9 m oraz wielokadłubowce powyżej 6 metrów. 

Dodatkowo na starcie pojawi się także klasa ENERGA DIAMANT 3000 – profesjonalnych jachtów regatowych doskonale znanych z regat Energa Sopot Match Race. Będzie to okazja, aby zmierzyć się z jachtami, na których w sopockim przystanku World Match Racing Tour rywalizują najlepsze załogi match racingowe na świecie. Jeśli chcesz dołączyć do rywalizacji zgłoś załogę przez stronę zeglarskipuchartrojmiasta.pl  

Polecane artykuły

nic