Mistrzowie Raceboardu w Sopocie

Blisko 100 zawodników z całego świata weźmie udział w sopockich mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie Raceboard. O odzyskanie tytułu mistrzowskiego walczyć będzie reprezentant SKŻ Ergo Hestia Sopot, Maksymilian Wójcik. 


Max Radke

W ubiegłym roku Maks zdobył dwa srebrne medale w tej widowiskowej windsurfingowej klasie, jeden właśnie na Mistrzostwach Świata, drugi na rozgrywanych w Sopocie Mistrzostwach Europy. Ozdobą sopockich regat powinny być pojedynki Wójcika z Pawłem Gardasiewiczem. Maks zapowiada rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa Europy. 

30-letniemu żeglarzowi w ósmym biegu tych mistrzostw pękła skrzynia mieczowa i czterokrotny mistrz świata w tej klasie nie ukończył wyścigu i spadł na drugą pozycję w „generalce”. W kolejnych biegach nie udało mu się już odrobić strat do świetnie dysponowanego w tych mistrzostwa Pawła Gardasiewicza.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata szykują się więc widowiskowe zawody i emocje do ostatniego wyścigu. Ich organizatorem jest Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia. Impreza odbędzie się w dniach 8 – 15 czerwca.

Polecane artykuły

nic