Jeźdźcy zmierzają do Sopotu

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO***** Sopot 2015 na sopockim Hipodromie co roku przyciągają rzeszę fanów jeździectwa, a także tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. W tym roku organizatorzy, Hipodrom oraz Miasto Sopot, szykują jeszcze bardziej pasjonujące widowisko, gdyż sopockie zawody otrzymały najwyższą - pięciogwiazdkową - rangę rozgrywek. 


Max Radke

5 gwiazdek oznacza wielkie święto jeździectwa oraz to, że na Hipodromie zjawią się najlepsi zawodnicy z całego świata, a w raz z nimi najwspanialsze konie. Sopot znalazł się w fantastycznym gronie miast związanych z jeździectwem obok: Barcelony, Paryża, Calgary, czy Los Angeles! Imprez jeździeckich o pięciogwiazdkowej randze jest na świecie 16, a w Europie zaledwie 8!

Na Hipodromie od 4 do 7 czerwca chętni zobaczą najlepszych jeźdźców z różnych zakątków świata radzących sobie z wymagającymi trasami na parkurze. Podczas zawodów odbędą się zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowy. Na publiczność czekają nie tylko sportowe emocje, ale też wiele atrakcji m.in. jeździeckich: festyn, pokazy, niespodzianki dla najmłodszych. 

To będą cztery dni, w czasie których każdy, kto pojawi się na hipodromie znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas. Zawody będą zaś okazją do złapania „jeździeckiego bakcyla”. Jeździectwo nie jest bowiem sportem wyłącznie dla zawodowców. Kontakt z końmi i jazda rekreacyjna to doskonała metoda na odprężenie dla osób w każdym wieku. 

Polecane artykuły

nic
56
05/2015

Chociaż w tym roku skończy 40-tkę widzowie, znajomi i ludzie ze świata kultury i sztuki mówią o nim młody Stuhr.