Amber Look Project

Jedna, spójna wizja twórcza – połączyć świat mody i biżuterii opartej na polskim złocie, czyli bursztynie bałtyckim – taki jest cel konkursu Amber Look Project, na czele którego stoi projektant mody Michał Starost. 


Matylda Promień

W konkursie staruje od pięciu do ośmiu grup projektanckich z całej Polski i zagranicy, tworząc kolekcje składające się z 8-16 sylwetek. Celem Amber Look Project jest odmłodzenie wizerunku bursztynu, z którego Polska jest znana i rozpoznawalna na całym świecie, a także ukazanie współpracy projektantów biżuterii i ubrań – tak przecież teoretycznie nierozerwalnej. 

Najlepsze kolekcje pokazane zostaną podczas uroczystej gali Amberlook Trend&Style, która wieńczy największe na świecie targi bursztynu i kamieni szlachetnych Amberif 2014. Tegoroczna gala odbędzie się 27 marca, a zapowiedź kolekcji możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

54
03/2015

Ikona jazzowej awangardy w Polsce. Autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Prywatnie mąż i ojciec. Mieszka i tworzy w Gdańsku, w którym powstał  kultowy zespół Miłość.