Realizm Anny Wypych

Obraz Yellow Eyes trójmiejskiej malarki Anny Wypych wyróżniony w prestiżowym międzynarodowym konkursie „2 Modportrait 2014”. Konkurs organizowany jest przez hiszpańską Fundację Artelibre przy współpracy z Europejskim Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie.


Matylda Promień

Obraz Anny Wypych przeszedł preselekcję i znalazł się wśród kilkudziesięciu wybranych z kilku tysięcy zgłoszeń. Jury, po obejrzeniu na żywo nadesłanych obrazów zdecydowało że obraz "Yellow Eyes" trafi na wystawę pokonkursową, którą od 29 kwietnia do 28 maja będzie można oglądać w sali wystawienniczej Fundacji Bantierra w Saragossie oraz od 2 do 29 czerwca w Europejskim Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie.

To nie pierwszy sukces trójmiejskiej artystki za granicą. W kolekcji stałej barcelońskiego muzeum znajduje się już inny obraz Anny Wypych. Mowa o oleju na płótnie pt. "Autoportret z tatuażem". W zeszłym roku malarka zakwalifikowała się na inny prestiżowy konkurs BP Portrait Award 2014 – jej obraz "Girl in Red" podróżuje z wystawą pokonkursową po muzeach w Wielkiej Brytanii. Malarstwo realistyczne Anny zostało także docenione za oceanem, gdyż przyznano jej najwyższy możliwy status, ARC Living Master w prestiżowym amerykańskim stowarzyszeniu Art Reneval Center. 

54
03/2015

Ikona jazzowej awangardy w Polsce. Autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Prywatnie mąż i ojciec. Mieszka i tworzy w Gdańsku, w którym powstał  kultowy zespół Miłość.