Bankowość szyta na miarę

Zamożni Klienci wymagają specjalnego traktowania. Dlatego najlepsi specjaliści z branży finansowej stworzyli Noble Bank, który dzięki nowatorskim i spersonalizowanym usługom Private Banking, stał się wiodącym bankiem obsługującym najzamożniejszych klientów. Innowacyjne, perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania Noble Banku będziemy co miesiąc przybliżać w magazynie Prestiż. Dzisiaj w świat Private Bankingu wprowadza nas Piotr Nitka, dyrektor oddziałów Noble Banku w Gdańsku i Gdyni. 


prestiz

Na czym polega wyjątkowość Noble Banku?

Noble Bank to pierwszy polski bank, który jest wyspecjalizowany w usługach typu private banking. W naszym rozwoju podążamy ścieżkami wytyczonymi przez najlepsze na świecie instytucje finansowe ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Austrii, których doświadczenie w tego typu usługach to dziesiątki lub setki lat. Private banking w Noble Banku to coś więcej niż tylko oferta produktowa. To filozofia działania także w sferach pozafinansowych pozwalająca zapewnić naszym Klientom komfort posiadania bankiera, który jest jednocześnie partnerem na wielu płaszczyznach. 

Mowa o całym sektorze usług okołobankowych oferowanych przez Noble Bank?

Tak, a jedną z pierwszych takich usług, które sami stworzyliśmy jest usługa Concierge. Jest to jedyny tak rozbudowany serwis informacyjno – organizacyjny działający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oferujący nielimitowaną pomoc w różnych dziedzinach życia. Zakres zapytań i zlecanych spraw, jakie można kierować do Concierge ogranicza jedynie prawo i dobry obyczaj. Oczywiście, dzisiaj każdy bank ma prestiżowe karty kredytowe, ale także tutaj staramy się być liderem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Specjalnie dla Klientów Noble Bank powstała karta MasterCard World Elite wykonana ze stopów metali. Ta zupełnie unikatowa edycja jest pierwszą tego typu kartą w Polsce. Jej niepowtarzalny styl doskonale oddaje wyrafinowany gust i prestiż posiadacza. A do niej dodatkowo opcja Priority Pass pozwalająca na korzystanie ze strefy VIP na ponad 600 lotniskach na całym świecie.

Co takiego najlepszego z tych wzorców zachodnich wprowadziliście tutaj w Polsce? W co inwestuje Noble Bank?

Nasze usługi są szyte na miarę. Klient nie przychodzi do nas po gotowy produkt. Przykładem niech będzie usługa Asset & Wealth Management, realizowana przez własne TFI Noble Funds. To usługa zarządzania portfelem inwestycyjnym, która polega na lokowaniu aktywów klienta, w wysokości co najmniej 5 mln zł, na rynku kapitałowym, zgodnie z indywidualnie dopasowaną strategią. Noble Bank oferuje całą gamę rozwiązań finansowych oraz usług specjalistycznych. Poszukujemy dla Klientów nisz inwestycyjnych, które potencjalnie dają atrakcyjną stopę zwrotu w stosunku do ryzyka. Taką niszą jest dzisiaj rynek wierzytelności. 

Bank planuje kolejny krok – uzupełnienie oferty o doradztwo w zakresie edukacji, a także usług medycznych. Dopełni to budowany konsekwentnie od lat model obsługi Family Office. Nie zapominamy o promowaniu wizerunku Polski za granicą. Noble Bank, w ramach którego powołana została Fundacja – St. Anthony’s College Oxford Noble Foundation, finansuje wieloletni Programu Studiów o Współczesnej Polsce na Uniwersytecie Oxfordzkim.

Możecie się również pochwalić współpracą z Sotheby’s International Realty.

Noble Bank jest również partnerem biznesowym Sotheby’s International Realty – to światowy numer 1 na rynku nieruchomości luksusowych. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować zamożnym Polakom dostęp do najbardziej prestiżowych nieruchomości na świecie. Pomagamy też w przebrnięciu przez wszystkie niuanse prawne związane z zakupem nieruchomości w obcym kraju, co jest gwarancją bezpieczeństwa transakcji. 

A propos bezpieczeństwa. Zabezpieczacie również majątek swoich klientów.

Jest wiele firm, które osiągnęły biznesowy sukces, a ich właściciele często nie wiedzą co zrobić, aby firma dalej prężnie działała po ich odejściu na emeryturę, czy też po ich śmierci. Komu przekazać stery? Jak zabezpieczyć majątek swój, firmy i osób najbliższych? Celem naszych działań jest zawsze pomoc w tworzeniu prawdziwego dziedzictwa. Odpornego na próbę czasu, niejasnych uwarunkowań prawnych i nieprzewidzianych zdarzeń losowych. To wszystko, a także wszelkie aspekty optymalizacji podatkowej, przygotowujemy dla Klientów wraz z doświadczonymi prawnikami i ekspertami podatkowymi z renomowanej kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka. Dodatkowo z sukcesem zaproponowaliśmy Klientom usługę Corporate Private Bankingu, czyli zarządzania majątkiem prywatnym i firmowym w jednym miejscu.

W grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze, rzędu kilku milionów złotych. Takich pieniędzy nie powierza się ot tak. To zaufanie trzeba pomiędzy bankierem a klientem zbudować.

Gdybym miał wybrać jedna cechę, która jest najważniejsza na linii bankier – klient to jest to właśnie relacja i zaufanie. I żeby to zbudować oczywiście potrzebny jest czas i bardzo duże zaangażowanie bankierów. Jesteśmy aktywni, organizujemy dla klientów eventy dzieki którym nawiązujemy relacje, lepiej się poznajemy, klienci między sobą nawiązują kontakty, które owocują później kontraktami biznesowymi. Ten szeroko rozumiany networking jest dla nas szalenie ważny ponieważ jest dla Klientów swoistą wartością dodaną. Jestem przekonany, że to dobry kierunek, w styczniu bieżącego roku Noble Bank po raz trzeci z rzędu został wyróżniony najwyższą 5-gwiazdkową notą w prestiżowym ratingu przygotowanym przez magazyn Forbes.

54
03/2015

Ikona jazzowej awangardy w Polsce. Autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Prywatnie mąż i ojciec. Mieszka i tworzy w Gdańsku, w którym powstał  kultowy zespół Miłość.