­Białe szaleństwo tylko w Przywidzu!

Gdy nadchodzi zima najlepszym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu jest aktywny wypoczynek na nartach lub snowboardzie. I wcale nie musisz jechać w dalekie Alpy, czy Tatry. Na Pomorzu świetne warunki do uprawiania tych sportów oferuje Centrum Sportu i Rekreacji Zielona Brama w Przywidzu. Narciarze mają tu do dyspozycji najdłuższy stok na Pomorzu!


prestiz

W Przywidzu usytuowane są 3 wyciągi orczykowe w tym jeden dostosowany dla dzieci. Dla osób uczących się i dzieci odpowiednia jest zielona trasa o długości 80 metrów. Druga trasa zaliczana jest do rodzinnych. Ma ona 600 metrów długości i 100 m szerokości 100 m! To pozwala poczuć prawdziwą frajdę z jazdy, dobrze na niej będą się czuli doświadczeni, jak i początkujący narciarze.

Wszystkich narciarzy korzystających z trasy obsługują dwa wyciągi orczykowe. Stok jest stale naśnieżany i oświetlony. Na terenie ośrodka została również wyznaczona trasa dla osób uprawiających narciarstwo biegowe. Jest ono coraz bardziej popularne wśród polskich narciarzy, a w Przywidzu warunki do uprawiania tego sportu są wręcz idealne.

Cała oferta kompleksu skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób uczących się i doskonalących swoje umiejętności. Atutem miejsca jest bliskość Trójmiasta. Zjeżdżając z obwodnicy w miejscowości Kowale, kierujemy się w stronę Kościerzyny i już po ok 20 minutach jesteśmy na stoku. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis oraz szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami. W ośrodku działa karczma, której specjalnością jest pyszna, kawa alpejska z cynamonem i bitą śmietaną. Na co może liczyć narciarz i snowboardzista przyjeżdżając do Przywidza?

Zimą można czerpać przyjemność i radość z jazdy nie tylko na nartach czy snowboardzie. Doskonałą alternatywą jest snowtubing. To nic innego jak zjazdy na dętce, dające szczególnie dużo frajdy i emocji dzieciom i młodzieży. Wszystkich miłośników jednej deski oraz nart zainteresuje też snowpark usytuowany na stoku. Znajduje się tutaj wiele profesjonalnych przeszkód, idealnych do ćwiczeń freestylowych na snowboardzie lub nartach free ski.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą zaś pojeździć na skuterach śnieżnych lub spróbować jazdy na nartach lub snowboardzie za koniem lub skuterem śnieżnym. A po całodniowym szaleństwie w białym puchu wskazane jest ogrzanie się w w restauracji Zielona Brama lub w kultowej już Pierogarni. Grzane wino rozgrzeje zmarznięte kości, a energii doda znana na całym Pomorzu kuchnia Tomasza Szydzikowskiego, którego flagowym daniem jest gęsina po staropolsku.

Po takiej dawce wrażeń i emocji rzadko komu chce się z Przywidza wyjeżdżać. Ale i na to jest sposób. Spędzenie nocy w hotelu lub pensjonacie pozwoli zregenerować siły, by następnego dnia ponownie oddać się białemu szaleństwu na najdłuższym stoku narciarskim na Pomorzu. 

Centrum Sportu i Rekreacji „Zielona Brama”
Przywidz, ul. Gdańska 26, tel. 58 300 13 36tel. kom. 509 870 705, www.nartyprzywidz.com.pl, www.zielonabrama.com.pl www.facebook.com/zielona.brama.przywidz, www.facebook.com/wyciagprzywidz, www.facebook.com/restauracja.zielona.brama