Poduszki z misją

Eleganckie, proste, śmieszne, osobiste, motywujące, pełne pasji… O tym jak poduszki mogą stać się niezwykłym elementem wyposażenia wnętrz, a przy okazji zmienić życie opowiada Aneta Kocia, założycielka Miau Design.

Twierdzisz, że wszystko czego pragniemy, możemy sobie sami wykreować. Stworzyłaś Miau Design. Czego więc pragnęłaś?

To było pragnienie posiadania własnego biznesu. Zawsze interesował mnie design, wnętrza. Swoją przygodę ze studiami rozpoczęłam od architektury, ponieważ bardzo chciałam zostać architektem wnętrz. Niestety, zostałam artystką plastykiem (śmiech). Miau Design jest kontynuacją moich nastoletnich ambicji, bo daje mi możliwość projektowania elementów wyposażenia mieszkania. Zaczęłam od poduszek. Mam jednak nadzieję, że ten mój mały biznes będzie się rozwijać i być może nie będą to tylko poduszki, ale zasłony, kapy, może lampy, meble.

Dlaczego właśnie poduszki?

Poduszki to nieodłączny element wyposażenia przestrzeni prywatnych i publicznych. Posiadają długą historię, były używane przez prawie wszystkie osiadłe ludy w celu poprawy jakości życia. Znaleziono je nawet w grobach starożytnego Egiptu. We współczesnej modzie, w designie, panuje „tekściarski” trend, który szczególnie widoczny jest u młodego pokolenia. Ludzie wyrażają siebie poprzez teksty na swoich ubraniach, grafikach znajdujących się w ich mieszkaniach, tak naprawdę na wszystkim. To są zdania, hasła, cytaty, które nieustannie im towarzyszą w życiu. Pomyślałam więc, czemu nie poduszki z tekstami? Z dobrą afirmacją, która będzie pewnego rodzaj prywatnym marketingiem pozytywnej podświadomości. Takim narzędziem, które uruchamia mechanizm autosugestii.

No właśnie. Dewizą marki jest afirmacja tekstem, czyli umieszczanie na poduszkach zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Skąd taki pomysł?

Afirmacja to nic innego jak powtarzanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co prowadzi do identyfikacji z ich treścią. Moja pierwsza poduszka, którą dla siebie stworzyłam, posiadała tekst „silence”. W czasie, kiedy ją tworzyłam potrzebowałam właśnie ciszy. Ciszy, która pozwoliłaby na moment zatrzymania się, zagłuszenia tego, co negatywne i frustrujące. Dała możliwość skupienia się na tym, co jest dla mnie ważne. Wyznaczyła cel. Myślę, że wiele osób ma podobnie. 

Jak to się zaczęło? 

Pomysł na biznes rozpoczął się od kupna własnego mieszkania. Natomiast afirmacje, teksty na poduszki najpierw od grona znajomych. Pierwsza seria 12 poduch zrodziła się podczas spotkania z koleżankami. To one są autorkami tekstów. Same wymyśliły swoje afirmacje, a ja zorganizowałam proces produkcji. To właśnie wtedy powstało motto przewodnie Miau Design „passion changes everything”. To był moment, w którym pasja stała się czymś więcej niż tylko zabawnym procesem tworzenia. Kiedy widzisz ludzi jak wyrażają siebie właśnie poprzez teksty, czego pragną, jakie są ich emocje, a potem kiedy stają ze swoją poduszką z autorskim tekstem przed obiektywem aparatu, pasja staje się czymś więcej… ona zmienia twoje życie. Dzięki niej zdobywa się nowe doświadczenia, poznaje ciekawych ludzi, buduje z nimi inspirujące relacje. To jest genialne doświadczenie. Przez wiele lat możesz nic nie robić, a potem zdarza się taki jeden moment i całe twoje życie się zmienia. Passion changes everything. Jestem spełnioną kobietą. Pasja zmieniła moje życie i to jest moje motto. Staram się posiadać takie wymagania, które będę mogła zrealizować. Myślę, że codziennie powinniśmy stawiać sobie małe cele, realizować je małymi krokami i pielęgnować pasje. Być może okażą się drogowskazem do zmiany naszej codzienności.

Afirmacja afirmacją, ale bardzo też dbasz o jakość materiałów z jakich projektujesz poduszki.

Zgadza się. Obecnie serie liczą ok. 6 poduch i są uszyte np. z płótna, dzianiny, skóry eco, czy tak jak kolekcja zimowa, ze sztucznego futra. Poszukuję nowych materiałów, inspiracji, bawię się tkaninami. Niemniej wiodącym materiałem jest alcantara. To materiał niezwykle trwały o świetnej fakturze, używany w zakładach tapicerskich. Jego surowość bardzo dobrze komponuje się z haftem komputerowym, którym tworzone są teksty. 

53
02/2015

Charakterystyczna burza blond loków okala dziewczęcą buzię. Drobną sylwetkę rozsadza wulkan energii. Trudno na Karolinę Trębacz nie zwrócić uwagi.