Fotel Merano

Fotel Merano firmy TON powstał w 2010 roku i zdobył już tyle prestiżowych nagród, że można go uznać współczesną ikoną designu.


prestiz

Projekt nagrodzony Red Dot Design Award czy Good Design Award to dzieło Alexandra Guflera – młodego Włocha, pracującego obecnie w Wiedniu. Efektem współpracy marki Ton z tym projektantem jest linia modelowa Merano - to cała rodzina siedzisk, w której obok nagradzanego fotela, znalazły się także krzesło i krzesło barowe.

Stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak to tylko możliwe - taki cel przyświecał projektantowi, który chciał, aby z estetycznego punktu widzenia krzesła przypominały rzeźby. Krzesła i hokery Merano to kombinacja podstawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcji, meble są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych
metalowych łączników. 

Hokery są dostępne w dwóch wysokościach. Klienci mogą wybierać spośród modeli wykonanych z drewna bukowego, dębu lub orzecha amerykańskiego. Dotyczy to także wersji tapicerowanej. Nowoczesne krzesło, fotel i krzesło barowe, z naturalnym wykończeniem, noszą nazwę rodzinnego miasta Alexa - Merano, włoskiego kurortu wellness. Design krzesła obrazuje wpływy działające na Alexa w czasie jego pracy – włoski temperament, austriacka stałość, spokój uzdrowiska, świeżość miejscowych gór.

Fotel Merano dostępny jest w galerii Rubio-Art.