Barman idealny?

Roboty zastępujące w pracy ludzi to wizja rodem z filmów science-fiction. Ale czy na pewno? Barobot to gadżet prosto z Gdyni i doskonały dowód na to, że technologie coraz bardziej wkraczają do „naszego świata”.

iksuje koktajle z 12 butelek, zna przeszło 1000 receptur drinków, a obsługiwany jest przez 7-calowy wyświetlacz. Twórcy Barobota, domowego robota-barmana realizują kolejne zamówienia na całym świecie i aż trudno uwierzyć w to, że wszystko zaczęło się od pomysłu dwóch pasjonatów. 

Twórcy gdyńskiego startup-u szybko przekonali innych, że ich pomysł na biznes ma sens. Prototyp zamienili na pełnowartościowy produkt, który bez problemu znalazł odbiorców. Ich robot-barman potrafi stworzyć drinki wykorzystując składniki pochodzące z 12 podajników, w których można umieścić butelki z alkoholem, ale także z sokami, napojami gazowanymi, czy mlekiem. Dzięki wmontowanej pamięci i znajdującej się w niej przepisom, automatycznie miesza też poszczególne składniki w odpowiednich proporcjach. 

To nie koniec, bo jedyne co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Sami możemy tworzyć więc nowe „miksy” i eksperymentować. Dodatkową atrakcją są wbudowane w maszynę LED-y, które mogą zmieniać swój kolor i sposób świecenia w zależności od charakteru imprezy. Zainteresowanie tym innowacyjnym produktem wciąż wzrasta, a zespół Barobota nieustanie rośnie w siłę. 

Polecane artykuły

nic