Rodzicielstwo i zawodowa elastyczność. Duet niemożliwy?

Nawet jeśli pracujesz w sztywnych ramach czasowych, znalezienie odpowiedniej opieki dla dziecka nie jest łatwe. Problem rośnie wraz ze skomplikowaniem twojej sytuacji zawodowej. Bo kiedy jesteś freelancerem, masz nienormowane godziny pracy albo musisz się liczyć z częstymi wyjazdami służbowymi, znalezienie elastycznej niani, która podejmie się wyzwania w najmniej oczekiwanym momencie, zdaje się być trudnością nie do przeskoczenia.


prestiz

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej zdarza się, by praca zamykała się w sztywnych ramach – osiem godzin w biurze i fajrant. Elastyczność, dyspozycyjność – to cechy pożądane przez wielu pracodawców. Dwie cechy, które właściwie całkowicie eliminują z rynku świeżo upieczone matki. Te bowiem, nawet jeśli są gotowe na powrót do pracy, często uzależnione są od możliwości czasowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, babć, cioć i innych osób, zaangażowanych w opiekę nad dzieckiem. Między innymi to właśnie z tego powodu prawie połowa matek dzieci do lat trzech pozostaje z nimi w domu, a liczba ta z roku na rok rośnie. 

Sytuacja jest paradoksalna bo okazuje się, że wiele z tych kobiet chciałoby wrócić do pracy, ale ograniczenia, które spotykają na swojej drodze, wydają się być nie do przeskoczenia. W odpowiedzi na wszystkie te problemy postała trójmiejska agencja niań Nianienazawolanie.com, która oferuje opiekę nad dziećmi właściwie dla wszystkich – również tych, których dzień pracy nie mieści się w żadnych z góry narzuconych schematach. 

– Pracuję w agencji reklamowej i zdarza się, że w najmniej oczekiwanym momencie wpada mi duży projekt, który trzeba zrealizować na już. Dlatego jako matka, właściwie wypadam z rynku. Chciałabym wrócić do pracy, ale kto mi zagwarantuje opiekę nad dzieckiem, gdy w biurze będę musiała zostać dłużej, niż przewidziano w przedszkolnym grafiku? – żali się Karolina, mama trzyletniego Jasia. Dla niej odpowiedzią może być zatrudnienie niani, która w nagłej sytuacji będzie w stanie przyjechać, by zająć się dzieckiem. Taką nianię znajdzie w ofercie agencji Nianienazawolanie.com.

– W naszej agencji nie ma konieczności korzystania z usług na „cały etat”. Istnieje możliwość zarówno wykupu pakietu godzin w miesiącu do wykorzystania w miarę zapotrzebowania, ale również oferujemy opiekę np. dwa razy w tygodniu, na godziny – w weekendy, wieczorami, w trakcie wakacji letnich czy zimowych. Z naszych usług można również korzystać okazjonalnie, czyli np. gdy dziecko w wieku szkolnym rozchoruje się i potrzebna jest opieka na tydzień, a także gdy potrzebna jest niania, która pojedzie z rodziną na wakacje – przedstawia ofertę swojej firmy Nianienazawolanie.com Ewa Grabowska-Klinkosz, psycholog, psychoterapeuta.

Oferta agencji Nianienazawolanie.com ryzyko związane z nagłymi sytuacjami, które w rodzicielstwie zdarzają się dość często, minimalizuje właściwie do zera. Nie ma szans, żeby coś poszło nie tak – nianie są profesjonalnie przygotowane do pracy, przechodzą mnóstwo szkoleń i są dobierane indywidualnie do potrzeb każdej rodziny. – Dobrze wiemy, że szczęśliwe i radosne dzieci, to szczęśliwi i spokojni rodzice – podkreśla Grabowska-Klinkosz. To właśnie radość i spokój, każdej ze stron – jest w tym przypadku na pierwszym miejscu. 

 

www.nianienazawolanie.com / info@nianienazawolanie.com
Krystyna Niedbalska - Konarczak - 605 09 52 63,  Ewa Grabowska-Klinkosz - 603 80 09 17.