Szafarnia 10 już otwarta!

Takiego otwarcia w Trójmieście dawno nie było. Czerwony dywan, mnóstwo atrakcji, gwiazdy w roli prowadzących i spektakularny pokaz sztucznych ogni - Szafarnia 10, restauracja zlokalizowana tuż nad Motławą, otworzyła się z przytupem.  


Matylda Promień

Na uroczystym otwarciu, prowadzonym przez Dorotę Wellman i Tomasza Jacykowa, pojawiło się wielu znamienitych gości, nie zabrakło luksusowych jachtów i samochodów, ekskluzywnej mody sygnowanej takimi markami, jak Cavalli (butik Splendido w CH Klif), Emanuel Berg, czy Batycki. Goście mogli zwiedzić także część hotelową kompleksu - apartamenty z widokiem na Motławę urządzone przez firmę BoConcept zrobiły wielkie wrażenie. Podobnie jak restauracyjny taras widokowy na dachu, z którego rozciąga się przepiękna panorama Gdańska. 

Menu restauracji jest stosunkowo krótkie, ale bez kompleksów prezentuje, to co najlepsze w kuchni europejskiej w autorski, niejednokrotnie bardzo odważny sposób. Szefowie kuchni stawiają sobie za cel, by codziennie przygotować kilka propozycji spoza karty głównej, kładąc szczególny nacisk na świeże ryby, owoce morza oraz produkty z lokalnych gospodarstw.