Limuzyna idealna

W Polsce w wersji Lang z salonów wyjeżdża co trzecie auto marki Audi A8. Model, który Państwu przedstawiamy to oczywiście przedłużona wersja niemieckiej limuzyny wyprodukowana w roku 2013. Pod maską widlasty silnik TDI o pojemności 4.2 l i mocy 385 KM. Samochód dostępny jest w salonie Auto Fit Gdynia.


Max Radke

Nie zrobiliśmy limuzyny dla bogatego biznesmena, który chce usiąść na tylnej kanapie. Zrobiliśmy samochód, w którym będzie on chciał siedzieć na fotelu kierowcy – takimi słowami witali dziennikarzy włodarze Audi podczas uroczystej premiery tego modelu. I nie sposób się z tym nie zgodzić.

Atutami A8 są niewątpliwie komfortowe i świetnie zaprojektowane wnętrze, napęd quattro w standardzie, świetnie skalibrowane pneumatyczne zawieszenie z możliwością regulacji tłumienia oraz prześwitu, potężny silnik pod maską i świetne prowadzenie. Gdy dodamy do tego piorunujące osiągi i pionierskie systemy odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo, otrzymamy samochód idealny.

Na co warto zwrócić uwagę? Na innowacyjny system oświetlenia LEDAudi Matrix, który pozwala na ciągłą jazdę z włączonymi światłami drogowymi. Automatyka jest na tyle zaawansowana, że można np. włączyć na stałe światła drogowe i system będzie je włączał i wyłączał automatycznie reagując na bieżąco na to co dzieje się przed samochodem. LED Audi Matrix potrafi doświetlać zakręty, współpracować z aktywnym tempomatem, mrugać ostrzegawczo do osób, które przypadkowo wtargną na jezdnię, a także „kokietować” kierunkowskazami, które rozświetlają się stopniowo.

Nowością dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z najnowszymi modelami samochodów tej klasy jest opcjonalny zestaw noktowizyjny, który wyświetla obraz sprzed samochodu na ekranie między prędkościomierzem i obrotomierzem. Nowe elektro – mechaniczne wspomaganie układu kierowniczego umożliwiło wprowadzenie aktywnego asystenta toru jazdy (active lane assist) ostrzegającego kierowcę, gdy ten przypadkowo zmienia pas ruchu. Na pokładzie jest także system rozpoznawania znaków drogowych, Audi sideassist monitorujący martwe pole, czy też system samodzielnie parkujący auto. 

Flagowa limuzyna Audi pozwala na dynamiczną jazdę, którą wspiera sportowy mechanizm różnicowy tylnej osi. Napęd Quattro i relatywnie niewielka masa zapewniają mnóstwo przyczepności, a przechyłom skutecznie przeciwdziała pneumatyczne zawieszenie ustawione w tryb dynamiczny. Ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia działa znakomicie, zmieniając biegi niemal niezauważalnie.

A co we wnętrzu? Komfort, luksus, ergonomia i wygoda. Wielu ekspertów podkreśla, że środek Audi A8 to najpiękniejsze wnętrze w tej klasie aut. Warto zwrócić uwagę na przednie fotele – możliwość wyboru 22 ustawień, kilku wariantów masażu o 5 stopniowej intensywności, nie wspominając o wentylacji i podgrzewaniu.

Audi A8 to limuzyna idealna, która konkuruje w grupie ekskluzywnych samochodów z BMW serii 7, Jaguarem XJ, Lexusem LS, Mercedesem klasy S. I w niczym im nie ustępuje.