Zjawiskowa Zonda

Co jakiś czas na rynku pojawia się łódka pobudzająca wyobraźnię i poruszająca zmysły do tego stopnia, że zadajemy sobie pytanie - czy ona faktycznie może być aż tak doskonała? Tak właśnie jest z Windy 31 Zonda. Takimi słowami uzasadnił juror Carl Richardson przyznanie tej właśnie jednostce nagrody Motor Boat of The Year 2012. Łódką tą mieliśmy okazję i przyjemność pływać po Zatoce Gdańskiej. 

 

Max Radke

Norweski producent, firma Windy Boats AS, przy produkcji swoich łodzi nie uznaje kompromisów. Słynne na całym świecie łodzie Windy budowane są w nowoczesnych i dobrze wyposażonych zakładach produkcyjnych w Arendal, na południowym wybrzeżu Norwegii. Wszystkie łodzie składane są ręcznie, a do ich budowy używa się najlepszej jakości drewna i ekskluzywnych tkanin. W Polsce oficjalnym i jedynym dystrybutorem tych luksusowych łodzi jest gdyńska firma Skyboat. 

Zonda otwiera nowe możliwości w daycruisingu. O tym co znaczy to hasło reklamowe norweskiej stoczni przekonaliśmy się na wodach Zatoki Gdańskiej. Zonda jest piekielnie szybka, a przyśpieszenie, mimo że imponujące... nie wbija aż tak bardzo w fotel. Przy dużej prędkości rozbijanie fal nie wiąże się z nadmiernym kołysaniem. Sternik i pasażerowie czują się komfortowo i stabilnie. To zasługa kadłuba w kształcie mocnego V gwarantującego precyzję toru pływu przy dużej prędkości, stabilność i wyważony przechył nawet w ostrych zakrętach. 

Windy 31 Zonda to także zaawansowana technika produkcyjna Hi-Tec, która dodaje jednostce siły przy znacznie zmniejszonej masie. „Spokój po burzy” zapewnia nam 9,60 m długości komfortowego pokładu. Zonda jest wyposażona w wygodne leżaki i kabiny, które mogą pomieścić dwa wygodne podwójne łóżka, spiżarnię oraz oddzielną łazienkę.

Najwyższa jakość w konstrukcji i wyposażeniu jest oczywista, zaczynając od luksusowego wykończenia w kabinie, kuchni po pełen przepychu kokpit. Zonda 31 została zaprojektowana i skonstruowana dla tych, którzy oczekują od życia tego, co najlepsze. Bez wątpienia ta łódka usatysfakcjonuje nawet najbardziej wytrawnych entuzjastów. to bardzo przyjemna jednostka, która dostarcza to, co obiecuje. Zarówno jeśli chodzi o stylistykę, prowadzenie, jak i atmosferę na pokładzie. Jeśli planujecie zakup łodzi motorowej, to koniecznie umówcie się na testy w firmie Skyboat.

WINDY 31 ZONDA

DANE TECHNICZNE:

Napęd: 1 x Volvo Penta D6-370 EVC DP
Długość kadłuba - 9.60 m
Szerokość - 2.97 m
Waga - 4 200 kg
Pojemność zbiornika paliwa - 517 litrów
Pojemność zbiornika wody - 100 litrów
Limit załogi - 10
Miejsca sypialne - 2/4

Polecane artykuły

nic
48
09/2014

Jedna z najbarwniejszych i najciekawszych postaci trójmiejskiej kultury.