Kino domowe od podstaw

Chociaż mogłoby się wydawać, że czasy świetności kina domowego mamy już za sobą, to jednak nie do końca. To, co do niedawna było nazywane kinem domowym, tak naprawdę jest tylko jego substytutem. Dobre kino domowe, jest w stanie zapewnić nam wrażenia zdecydowanie lepsze, niż to, co oferują multipleksy. Pozwalają też na prywatność i swobodę, jakiej w tradycyjnym kinie nigdy nie będziemy mieli. 

Kupowane w markecie zestawy udające kino domowe i stawiane gdzie popadnie wokół telewizora i pod stołem, miały z nim tyle wspólnego, co pliki mp3 z dobrym brzmieniem. Dzisiejsze instalacje kina domowego, to bardzo często osobne pomieszczenia, dedykowane tylko do tej funkcji, przeważnie połączone z resztą domu lub apartamentu w system multiroom. Oczywiście w większości wypadków, nasze kino domowe, będzie musiało zadowolić się przestrzenią wspólną z pokojem dziennym, ale nie wyklucza to dostarczenia równie ekscytujących przeżyć, co kino w oddzielnym pomieszczeniu. 

Zachowując pewną kolejność przy urządzaniu domu lub mieszkania i pamiętając o tym przy tworzeniu projektu, jesteśmy w stanie stworzyć instalację kina domowego, która nie tylko będzie się doskonale komponowała w naszym wnętrzu, ale może też stać się kompletnie niewidoczna. System taki, połączony z nagłośnieniem całego domu, daje nam możliwość niczym nieograniczonego relaksu i zabawy w domowej harmonii. Pozwala delektować się naszą ulubioną muzyką w każdym pomieszczeniu, dając możliwość wyboru rodzaju odtwarzanej muzyki dla każdego pomieszczenia osobno. 

Co ważne, nie potrzebujemy do tego skomplikowanej aparatury, pilotów i klawiatur na każdej ścianie. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer z zainstalowaną aplikacją do obsługi systemu. Pozwala nam to również wpływać bezpośrednio na nastrój i rozwój duchowy domowników, szczególnie dzieci. Mamy wpływ i kontrolę nad tym, czego w danej chwili słuchają, możemy korzystać z serwisów internetowych z muzyką i tworzyć playlisty, ułatwiając naszym najmłodszym zapoznanie się np. z najsłynniejszymi wykonawcami muzyki klasycznej. Podczas przygotowywania kolacji, możemy słuchać mazurków Chopina, a przy sprzątaniu łazienki zespołu grającego hip-hop. 

Aby całość inwestycji przebiegała sprawnie i aby nie popełnić żadnego błędu, najlepiej zlecić taką instalację specjaliście, który po ustaleniu budżetu inwestycji, będzie w stanie wraz z projektantem wnętrz przygotować odpowiednie rozwiązania. Wysokiej klasy instalacja kinowa, nie zaburza harmonii wnętrza, tylko z nim współgra, dosłownie i w przenośni. Elementy systemu, a przede wszystkim głośniki, można tak dobrać, aby były częścią wystroju salonu, jego ozdobą, czy wręcz głównym punktem, lub mogą być zupełnie niewidoczne. To samo dotyczy ekranu, projektora, czy elektroniki. Wszystko zależy od inwencji klienta.

Koszty zaprojektowania takiej instalacji na etapie, gdy nasze mieszkanie jest w stanie surowym, są niewielkie w porównaniu z kosztami, jakie trzeba ponieść, gdy w już urządzonym mieszkaniu uświadamiamy sobie, że przecież lubimy muzykę i filmy, a nie mamy już na to miejsca. Gdy będzie już po wszystkim, nie pozostanie nam nic innego, jak samemu lub z najbliższymi rozsiąść się wygodnie w fotelu czy na kanapie i delektować się wysokiej jakości brzmieniem, fantastycznym obrazem i efektami specjalnymi. A na mecze piłki nożnej, niekoniecznie naszej reprezentacji, będą zaglądali, nawet długo niewidziani koledzy.

Polecane artykuły

nic