Związek dwóch kultur

Czy można połączyć skandynawski minimalizm z jednej strony i orientalną wyobraźnię z drugiej strony? Jest to trudne, ale duńska marka BoConcept udowodniła, że nie jest to niemożliwe. Przekonać się o tym mogliśmy podczas warsztatów dla architektów zorganizowanych w gdyńskim salonie marki. Głównym punktem programu była bowiem prezentacja najnowszej kolekcji BoConcept.


Matylda Promień

Nowa kolekcja fusion zaprojektowana została dla BoConcept przez nendo – japońskie studio, na którego czele stoi główny projektant Oki Sato. Zadanie, jakie przed sobą postawił, było bardzo ambitne. Projektant chciał przedstawić szczęśliwy związek dwóch kultur designu. Inspiracją jest origami i dążenie do łączenia różnych elementów w celu uzyskania nowej formy.

Efekt? Wyjątkowa kolekcja o idealnym zgraniu duńskiej funkcjonalności, japońskiej estetyki i charakterystycznej cechy nendo – szczypty humoru, która tworzy małe chwile w naszym codziennym życiu.

– To zadziwiające jak wiele podobieństw można znaleźć w duńskim i japońskim designie. Zwłaszcza w podejściu do surowców, do naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy skóra. Staramy się nie przetwarzać nadmiernie materiałów. Staramy się postępować uczciwie – mówi o kolekcji Oki Sato.

W skład kolekcji fusion wchodzi sofa, fotel, regał, stolik kawowy oraz różne dodatki. Wszystko jest już w gdyńskim salonie BoConcept.  

43
04/2014

W dzieciństwie zafascynowana pracą wujka policjanta, chciała być odważna, dzielna i mądra tak jak on.