Sztuka i architektura

Jarosław Kukowski, jeden z najbardziej interesujących artystów malarzy młodego pokolenia spotkał się w sopockim Studio Dago z architektami i projektantami wnętrz. Zaprezentował im m.in. kolekcję surrealistycznych zegarów ściennych, które tworzy w swojej pracowni. 


Matylda Promień

Studio Dago zainaugurowało tym samym cykl spotkań, których celem jest wzajemna promocja architektów i artystów w celu koegzystencji sztuki i architektury. Jarosław Kukowski to współczesny malarz  poruszający tematy moralne i społeczne w budzący kontrowersje sposób. We wczesnym okresie twórczości klimat jego prac przesycony był dramatyzmem i smutkiem. Pełne bólu zdeformowane postacie ludzkie oraz mityczne stwory ukazane są na tle surrealistycznych pejzaży.

W następnym okresie Kukowski skupił się na malowaniu aktów, lecz nawet tu odczuwalne jest piętno rozpadu i upływającego czasu. Prace te zostały namalowane w formie fresków niszczonych przez czas i odsłaniających znajdujące się pod nimi zupełnie inne obrazy. W kolejnej fazie twórczości Kukowski nawiązał do swoich pierwszych prac, lecz mimo jaśniejszych tonacji jego obrazy stawały się coraz bardziej ironiczne i prowokacyjne.