Iva Trifonov

Iva Trifonov od początku swojej kariery w hotelarstwie związana jest z siecią Sheraton. Doświadczenie w branży hotelarskiej zdobywała pracując na różnych stanowiskach. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w październiku 1986 r. w hotelu Sheraton Sofia Hotel Balkan, jako szefowa służby pięter, następnie, przez rok pracowała w Afryce w hotelu Sheraton Kampala. W 1996 r. rozpoczęła pracę w Polsce w hotelu Sheraton Warsaw, gdzie pełniła m.in. funkcje szefowej służby pięter, kierownika recepcji i dyrektor operacyjnej. W 2006 r. została mianowana na dyrektor generalną hotelu Sheraton w Poznaniu, za którego otwarcie była w pełni odpowiedzialna. Teraz kieruje Sheratonem w Sopocie. 


prestiz

Kiedy byłam dzieckiem chciałam…

Kiedy byłam dzieckiem, chciałam zostać ceramikiem i tworzyć piękne przedmioty z gliny. Zainspirowała mnie do tego bardzo popularna kreskówka “Barbapapa”. Z wiekiem marzenia się zmieniają i jako 13 latka postanowiłam zostać pilotem. Plan jednak pozostał w sferze marzeń, ponieważ zawód ten mogli wykonywać jedynie mężczyźni i na dodatek wyłącznie wojskowi.

 

Moja pierwsza praca to…

Moja pierwsza praca to w pewnym sensie realizacja dziecięcych marzeń o lataniu. Zostałam stewardessą dla Balkan Airlines.

 

Pierwsza zarobione pieniądze…

Pierwsze zarobione pieniądze zarobiłam pracując jako opiekunka do dzieci.

 

Żeby odnieść sukces w zawodzie…

Sukces w biznesie jest grą zespołową. Musisz kochać tę grę, szanować swoją drużynę i dawać z siebie wszystko, by osiągnąć zwycięstwo. Do tego odrobina szczęścia jest zawsze przydatna.

 

Dobry szef to…  

Dobry szef to osoba, która motywuje zespół do odkrycia swojego potencjału, dając im inspirację do realizacji wielkich projektów. Dobry szef to taki, który potrafi z kwalifikanta robić zawodnika ekstraklasy.

 

U moich pracowników cenię…

U moich pracowników cenię ich zaangażowanie, determinację by być najlepszym, oraz niespożytą energię do życia.

 

Kogo bym nie zatrudniła…

Nigdy nie zatrudniłabym osoby bez poczucia humoru.

 

Prywatnie jestem…

Prywatnie jestem szczęśliwą  żoną i matką, kochającą córką i siostrą.

 

Dzień zaczynam od…

Dzień zaczynam od porannego treningu i podwójnego espresso.

 

Zawsze znajdę czas na…

Zawsze znajdę czas na poświęcenie uwagi ludziom wokół mnie.

 

Moim marzeniem jest…

Moim marzeniem jest podróżowanie po świecie przez rok.

 

Sport jest dla mnie…

Sport jest dla mnie przyjemnością, koniecznością i przepisem na życie. A od niedawna dzięki organizowanemu na rzecz UNICEF Charytatywnemu Treningowi Funkcjonalnemu, który stał się cyklicznym wydarzeniem w Sheraton Sopot Hotel, sposobem na pomaganie najbardziej potrzebującym.

 

Moje hobby to…  

Obecnie uczę się co to znaczy hobby. Branża hotelarska jest jak dziecko, wymaga szczególnej uwagi, czy to w dzień, czy w nocy, dlatego też niewiele czasu pozostaje na hobby. Jeżeli kolekcjonowanie torebek można uznać jako hobby, 

to z całą pewnością jest ono moim udziałem.

 

Dewiza, którą chcę przekazać innym…

Co cię nie zabije, to cię wzmocni.