Doradca inwestycyjny nie tylko dla milionera

Co może zrobić z oszczędnościami klient nie posiadając jeszcze milionów, ale mając trochę więcej niż przeciętny "Kowalski"? Czy zamożniejszy klient wciąż skazany jest na lokaty, fundusze inwestycyjne, czy produkty strukturyzowane? Czy da się efektywnie INWESTOWAĆ pieniądze nie mając czasu na śledzenie rynku? W czasach, gdy stopy procentowe nie pozwalają zarobić na lokatach, a inne produkty oszczędnościowo - inwestycyjne często nie zaspokajają wszystkich wymagań zamożniejszych klientów, warto zwrócić uwagę na usługę Asset Management. 

W wielkim uproszczeniu usługa Asset Management to inaczej profesjonalne zarządzanie aktywami, które klient przeznaczył do domu maklerskiego. W oparciu o udzielone przez klienta pełnomocnictwa do dysponowania aktywami, zarządzający dokonuje transakcji zakupu i sprzedaży instrumentów finansowych na rachunku klienta.

DLA KOGO?

Usluga Asset Management jest przeznaczona dla każdego kto posiada już zgromadzony kapitał. Do tej pory na rynku Polskim rozwiązania tego typu dostępne były tylko dla milionerów. Rozmowy na temat zarządzania portfelem klienta przez doradców inwestycyjnych w większości instytucji zaczynały się od minimum miliona złotych, a w wielu przypadkach nawet i od trzech lub czterech milionów.

Na tle tych ofert wyróżnia się zdecydowanie usługa Domu Maklerskiego Alfa. Dla klientów, którzy chcieliby żeby ich kapitał zarządzany był efektywniej, a podejście do nich było bardziej indywidualne, Dom Maklerski Alfa stworzył usługę Asset Management dostępną już od 100 tys. złotych.

MAKLER NIE TAKI POMOCNY

Wszyscy klienci korzystający z usługi otrzymują propozycję indywidualnej strategii inwestycyjnej. Aby ułatwić wybór, klient przed rozpoczęciem współpracy w ramach usługi i zawarciem umowy, proszony jest o wypełnienie ankiety, która pozwala na poznanie jego indywidualnej sytuacji majątkowej, oczekiwań co do celu inwestycyjnego oraz poziomu akceptacji ryzyka inwestycyjnego.

W usłudze zarządzania inwestycjami z dostępem do indywidualnego konta inwestycyjnego klient każdego dnia, 24 godziny na dobę widzi co dokładnie dzieje się z jego środkami, jakie decyzje inwestycyjne podejmują osoby zarządzające. Każdego dnia aktualizowana jest cała historia transakcji, skład portfela i naliczane opłaty. W przypadku funduszy inwestycyjnych klienci nie mają dostępu do takich informacji na bieżąco. Są one publikowane w sprawozdaniach finansowych dwa razy do roku.

INWESTOWANIE Z PROFESJONALISTAMI

Zarządzanie aktywami polega na prowadzeniu inwestycji za ciebie. Zarządzający uzgadniają z tobą strategię, a następnie wcielają ją w życie. Nie musisz podejmować wielu szczegółowych decyzji, śledzić rynku i reagować na zmiany. Zarządzający robią to w twoim imieniu. Wystarczy, że wybierzesz strategię i udzielisz im pełnomocnictwa. Resztą zajmą się profesjonaliści. Najważniejsze zalety Asset Management?

– Alokację środków i zarządzanie inwestycją powierzasz ekspertom.

– Na podstawie twoich indywidualnych preferencji otrzymasz rekomendację strategii inwestycyjnej.

– Otrzymujesz stały dostęp do stanu konta i wszystkich transakcji, co gwarantuje przejrzystość działań. Nie musisz deklarować jak długo chcesz współpracować. W każdej chwili, bez dodatkowych opłat i potrąceń, masz możliwość wypłaty środków i/lub zamknięcia konta.

Podsumowując, usługa Asset Management jest dokładnie tym co może realizować wymagania klienta Premium i będzie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku inwestycyjnego w Polsce.

43
04/2014

W dzieciństwie zafascynowana pracą wujka policjanta, chciała być odważna, dzielna i mądra tak jak on.