Getin Bank  największy bank samochodowy

Chcesz samochód w cenie kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy taniej niż normalnie? Jeszcze do końca lutego mają obowiązywać przepisy pozwalające na kupno samochodu ciężarowego w karoserii osobowego do firmy z pełnym odliczeniem VAT, czyli o 23 proc. taniej. O tym dlaczego warto kupić samochód akurat teraz i co się z tym wiąże, rozmawiamy z Przemysławem Bisewskim, dyrektorem regionalnym w Obszarze Sprzedaży Kredytu Samochodowego i Leasingu Getin Banku.


prestiz

Dlaczego warto akurat w najbliższych tygodniach kupić samochód w leasingu?

Samochód warto wziąć w leasingu z uwagi na korzystne odliczenie całego podatku VAT od samochodów z tzw. "kratką". Dodatkowo przedsiębiorca, który przekaże w lutym zaliczkę na samochód z kratką, może odliczyć od niej cały podatek. Zaliczka na auto może wynosić nawet 100 proc. należnej kwoty, więc w tym przypadku przedsiębiorca odliczy cały podatek za auto dostarczone już po zmianie przepisów. Prawa do odliczenia nabywa bowiem w momencie powstania obowiązku podatkowego u sprzedawcy czyli wtedy, gdy otrzymał on wpłatę. Do odliczenia potrzebna jest też faktura zaliczkowa. Każdy klient, który podpisze z nami umowę leasingu do 31.03.2014 skorzysta z promocji polegającej na sfinansowaniu z naszej strony pierwszego przeglądu nowego samochodu kupionego w autoryzowanej stacji dealerskiej. Standardowo do każdej umowy leasingu klient otrzymuje również od nas bezpłatnie kartę paliwową. Warto dodać, że jesteśmy jedyną firmą na rynku, która finansuje w leasingu samochody na okres 7 lat.

Jakiego rodzaju leasing oferowany jest w Getin Leasing?

Oferujemy leasing operacyjny, leasing finansowy, leasing zwrotny oraz leasing mobilny, a także wynajem długoterminowy. I tu opowiem o tym więcej: klient może skorzystać z leasingu mobilnego przy zerowym wkładzie własnym korzystając z wyjątkowych, indywidualnych rabatów na samochody kupowane ze stacji dealerskich w Polsce.

Furtka w przepisach pozwalająca odliczyć sobie cały vat od leasingowanego samochodu obowiązywać będzie prawdopodobnie tylko do końca lutego?

Przedsiębiorcy powinni podpisać umowę przed wejściem w życie nowych zapisów i otrzymać auto przed tą datą. Powinni też zarejestrować umowę w urzędzie skarbowym w ciągu 30 dni od wejścia w życie nowelizacji. Jeśli spełnią te warunki, odliczą cały VAT od wszystkich rat leasingowych. Jeśli nie, pełne odliczenie przysługiwać będzie tylko z faktur otrzymanych przed zmianą przepisów.

Późniejsze raty rozliczone mogą być z ograniczeniami.

Wielu przedsiębiorców narzeka na procedury i całą masę czasochłonnych formalności, których trzeba dopełnić starając się o leasing czy też kredyt samochodowy? Czy Getin Bank oferuje uproszczone procedury?

W Getin Banku mamy uproszczone procedury dla naszych klientów. Dla przykładu potrafimy sfinansować przedmiot już na podstawie otrzymania od klienta tylko podstawowych dokumentów firmy, bez okazywania dokumentów finansowych. Dla wybranych grup zawodowych jesteśmy w stanie sfinansować podmiot gospodarczy już od pierwszego dnia założenia firmy. Korzystając z możliwości naszych sprawnych procesów jesteśmy w stanie przyznać zgodę na sfinansowanie auta klientowi dosłownie w ciągu kwadransa.

Jakie są koszty leasingu oferowanego przez Getin?

Koszt leasingu jest uzależniony od przedmiotu, który mamy sfinansować, od wysokości czynszu inicjalnego wpłaconego przez klienta, okresu leasingu i wartości resztowej jaką wybierze klient. Do każdej transakcji podchodzimy indywidualnie z zaproponowanym jak najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta.

Dlaczego od kilku lat Getin Bank jest niekwestionowanym liderem na rynku w sprzedaży kredytów samochodowych?

Poprzez szybkość obsługi, elastyczność i wachlarz produktowy, zaczynając od okresu kredytu do 10 lat, sfinansowaniu 100% jego wartości, kończąc na atrakcyjnym oprocentowaniu zaczynającym się już od 3,99% w skali roku. Również dzięki naszej sieci Autoryzowanych Partnerów Banku, którzy profesjonalnie obsługują klientów, dojeżdżając do klientów w dowolnym czasie i miejscu wskazanym przez klienta i udzielając cennych rad. Pragnę dodać, że zaufało nam już tak wielu klientów, że już co drugi samochód jeżdżący w Polsce w kredycie samochodowym bądź w leasingu jest sfinansowany w naszym banku.

Przemysław Bisewski Dyrektor Regionalny
OBSZAR SPRZEDAŻY KREDYTU SAMOCHODOWEGO I LEASINGU
Region pomorski, kujawsko-pomorski, warmińsko-mazurski.  Gdynia, ul. Łużycka 2, tel: 695 996 269 , www.bankkierowcy.pl