Przygotuj ciało na wiosnę

Przygotuj ciało na wiosnę

prestiz

Jakie są cechy wspólne dla morderczych ćwiczeń, drastycznej diety i zabiegu ze skalpelem? Do wszystkiego potrzebny jest wysiłek, chęcii odwaga. Czy w rezultacie możliwe jest pozbycie się tkanki tłuszczowej i zmarszczek w inny, przyjemniejszy sposób? Przygotuj ciało na wiosnę bez niepotrzebnych cięć i wysiłku fizycznego.

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie odchudzania. Co jednak zrobić, gdy siłownię i fitness omijamy dalekim łukiem, a skalpela boimy się jak ognia? „Prestiż” zdradzi kilka nieinwazyjnych metod, dzięki którym zgubienie niepotrzebnego tłuszczyku, pozbycie się zmarszczek i  nadanie skórze blasku okaże się łatwe i skuteczne.

Magiczny masaż

Masaż to metoda stara jak świat i bardzo skuteczna. Do tego przyjemna. Masaż nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale również na zdrowie i sylwetkę. Dzięki masażom wyszczuplającym możemy zadbać o  naszą figurę w sposób przyjemny i komfortowy bez użycia skalpela. Masaże odbudowują gładkość skóry i przygotowują ją do bardziej zaawansowanych metod redukcji tkanki tłuszczowej.

– Po zimie polecam kobietom i  mężczyznom serię masaży z  czterech stron świata. Hinduski masaż Magia d’India ma właściwości reaktywizujące, dodaje wigoru i energii. Najpierw za pomocą specjalnych bawełnianych rękawic dokonujemy peelingu, a  potem przechodzimy do naoliwienia całego ciała olejkiem bawełnianym, który ożywia skórę i  dodaje jej niezbędnych wartości odżywczych. Drugi masaż z tej serii to godzinny masaż australijski Respiro d’Australia, przy którym używamy dwóch specjalnych pałeczek z drzewa iroko. Dzięki rytmicznym ruchom modelujemy ciało, które po zimie potrzebuje dodatkowej stymulacji. Warto też wspomnieć o masażu polinezyjskim. To hawajska forma pracy z ciałem służąca oczyszczeniu i  wzmocnieniu – mówi Bartosz Bernat z Day Spa Vita’o w Gdyni.

Oczyszczająca moc peelingu

W celu jeszcze lepszego efektu masaże można połączyć z zabiegami kosmetycznymi. Niezwykle skuteczna i popularna jest mikrodermabrazja, zwana również peelingiem mechanicznym.

– Zabieg ten wykonuje się specjalnym urządzeniem, które jednocześnie masuje skórę i  traktuje ją strumieniami mikrokryształów korundu, wysysając przy okazji starty naskórek. Zaletą mikrodermabrazji jest brak ryzyka powstania przebarwień, blizn, efekty są widoczne od razu – wyjaśnia specjalista medycyny estetycznej dr Hanna Olszewska z gdańskiej Kliniki Zdrowia i Piękna H&Bmed.

Po starciu zrogowaciałego naskórka lepiej przyswajane są składniki aktywne kosmetyków oraz substancji regenerujących, takich jak granulki soli, algi, kremy, olejki, itp.

– Po mikrodermabrazji bądź po innymi rodzaju peelingu warto pokusić się o zabieg redukujący tkankę tłuszczową z użyciem kosmetyków, z których robimy tak zwane błoto. Nakładamy je na ciało. Błoto działa jak koc, który daje ciepło skórze i skutecznie walczy z tkanką tłuszczową. W  drugim etapie nakładany jest nawilżający krem, który pozostawia na skórze uczucie aksamitu – dodaje Bartosz Bernat.

Nie bój się igły

W zrobieniu się na bóstwo pomocne są także zabiegi bardziej inwazyjne, ale niepowodujące bólu czy dyskomfortu. Do takich zabiegów należy mezoterapia. Jej celem jest dostarczenie skórze substancji odżywczych w postaci koktajli regenerujących, zawierających witaminy, krzemionkę organiczną, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, kolagen, oligoelementy, kofeinę, L-karnitynę czy wyciągi z karczochów. Zabiegi wykonywane są strzykawką z  cieniutką igłą lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym.

– Zabieg zapobiega starzeniu się skóry, wypadaniu włosów oraz powstawaniu cellulitu. Dodatkowo niweluje wiotkość, nadają jędrność. Dzięki temu skóra staje się gładsza i lepiej odżywiona. Efekt jest długotrwały i widoczny natychmiast – dodaje dr Hanna Olszewska.

Z kolei nadmiaru tkanki tłuszczowej pomaga pozbyć się lipoliza. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły specjalnej substancji otrzymywanej z ziaren soi. Podawanie jej do tkanki tłuszczowej powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych i rozpad związków chemicznych. Lipoliza stosowana jest w okolicach podbródka, brzucha, bioder, ud, kolan oraz pośladków.

Znokautuj zmarszczki

Wiosną i latem odsłaniamy nogi, ramiona, na plaży wskakujemy w bikini, ale wizytówką naszą zawsze była i będzie twarz. To ona zdradza nasze samopoczucie, zadbana podkreśla świadomość własnej wartości. Oprócz szeregu zabiegów kosmetycznych coraz popularniejsze staje się wypełnianie zmarszczek specjalnymi preparatami.

– Dzięki wypełniaczom, np. Restylane, w 30 minut można mieć elastyczną, jędrną i gładką skórę na twarzy. W miejsce zmarszczki wstrzykujemy małą igiełką żel z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalna substancja znajdująca się w  naszym organizmie, zatem umiejętnie zaaplikowany, nie powoduje żadnych powikłań. Restylane wypełnia zmarszczki, poprawia nawodnienie i strukturę skóry. Efekt po zabiegu utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy – mówi sopocki chirurg i specjalista medycyny estetycznej dr Mikołaj Pernak.

Jednym z najmniej bolesnych zabiegów pozbywania się zmarszczek jest również najpopularniejszy na świecie zabieg z Botoxu. To szybki i spektakularny efekt wygładzenia czoła, okolic oczu, czy opadających policzków.

- Już po kilku dniach od wstrzyknięcia bardzo minimalnych dawek botuliny skóra wygładza się niemal całkowicie. Zabieg trwa ok. 15 min i nie zostawia żadnych śladów, można od razu udać się do pracy. Efekt utrzymuje się około pół roku co świadczy o bezpieczeństwie i  odwracalności działania toksyny botulinowej potwierdza specjalista dermatologii i medycyny estetycznej dr Beata Larczyńska - Rogowska z  Beauty Derm Instytutu w Gdyni.

Zabiegów poprawiających urodę jest wiele, ale chcąc przygotować ciało na wiosnę, warto skorzystać z  takich, które przede wszystkim zregenerują i oczyszczą ciało po zimie, nadadzą skórze odpowiedni blask i zredukują nagromadzony przez zimę nadmiar tkanki tłuszczowej. Czego się nie robi, by zachować młodość i cieszyć się urodą przez długie lata?

Natalia Lebiedź