Pomorski Klub Biznesu dla kobiet

Pomorski Klub Biznesu dla kobiet

prestiz

Cafe Ferber w Sopocie było miejscem niecodziennych wydarzeń z cyklu „Pomorskie wieczory z Chivas”, organizowanych przez Pomorski Klub Biznesu. Swoje produkty zaprezentowała szwajcarska firma Dermacell oferująca klientkom i klientom na całym świecie ekskluzywne kosmetyki.

Wybór prezentacji firmy Dermacell nie był przypadkowy, albowiem szwajcarska firma produkuje swoje produkty na terenie naszego województwa, eksportując je na wszystkie kontynenty.

– To kolejny przykład, że nasz region to doskonałe miejsce do życia i prowadzenia firmy – mówi Robert Koślicki, prezes Pomorskiego Klubu Biznesu, organizatora nabierającej rozpędu akcji „Wybieram Pomorskie”. – Cieszy nas fakt, że nasz region to nie tylko turystyka, ale również firmy produkcyjne oferujące miejsca pracy naszym mieszkańcom. Dumni jesteśmy z tego, że producenci światowej sławy kosmetyków produkują swoje wyroby właśnie u nas. Wysoka jakość produktów wymaga najnowocześniejszych technologii i najwyższych standardów czystości, i bezpieczeństwa – dodaje Robert Koślicki.

Pierwsze wydarzenie z cyklu – „Kobiecy wieczór z Chivas” – okazało się dużym sukcesem. Pokazało również, że zainteresowane nieformalnymi spotkaniami o charakterze networkingowym rośnie bardzo szybko. Do tej pory „Pomorskie wieczory z  Chivas” były wydarzeniem typowo męskim, zarówno ze względu na atrakcje, jak i na fakt, że zdecydowaną większością gości byli mężczyźni. Pomorski Klub Biznesu postanowił to zmienić.

– Teraz znacznie częściej będą organizowane spotkania, na których głównym tematem przewodnim będą kwestie bardziej kobiece, związane ze zdrowiem, urodą, modą. Będziemy się też starali organizować takie wieczory, na których zarówno panie, jak i panowie znajdą coś dla siebie – mówi Marcin Suchocki z  Pomorskiego Klubu Biznesu.

Wśród uczestników ostatniego spotkania rozlosowano nagrody w postaci bezpłatnych zabiegów w salonach kosmetycznych oraz kosmetyków marki Dermacell.

Więcej informacji o Pomorskim Klubie Biznesu, akcji „Wybieram Pomorskie” oraz o nieformalnych spotkaniach z cyklu „Pomorskie spotkania z Chivas” można znaleźć na stronie internetowej www.pomorskibiznes.org. Władze Klubu zapraszają też wszystkich chętnych do przystąpienia do PKB.

Pomorski Klub Biznesu inicjuje i wspiera wszelkie działania mające na celu pobudzenie przedsiębiorczości Pomorza i  jego społeczności, prezentację najlepszych praktyk biznesowych, integrując tym samym w  środowisko pomorskiego biznesu i  menedżerów w kraju i za granicą. Aktywnie uczestniczy w rozwoju życia gospodarczego Pomorza, wspiera członków i partnerów Klubu. Inicjowane przez Pomorski Klub Biznesu działania mają na celu przygotowanie klubowiczów i  partnerów do skutecznej działalności gospodarczej oraz działalności w biznesie, współpracy i/lub zdrowej rywalizacji, na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Jakub Jakubowski

PKB ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Już od 6 maja rozpoczynamy nowy, kolejny cykl spotkań klubowych, których główną atrakcją będą szkolenia organizowane przez Pomorski Klub Biznesu. Szkolenia będą się odbywały w Hotelu Szydłowski. Koszt około dwugodzinnego szkolenia to: dla członków Pomorskiego Klubu Biznesu 30 zł, dla uczestników spoza Klubu to 80 zł.

Temat pierwszego szkolenia: „Prawne aspekty zawierania umów przez przedsiębiorców”. Szkolenie to przygotowane zostało przez Kancelarię Radców Prawnych Andrzej Drozd, Andrzej Stankiewicz, Adam Własów. Celem szkolenia jest omówienie podstawowych aspektów prawnych zawierania umów przez przedsiębiorców.

Program szkolenia:

1. Podstawowe pojęcia prawa cywilnego:
- charakterystyka stosunków cywilnoprawnych,
- pojęcie i formy oświadczenia woli,
- wady oświadczenia woli.
2. Tryby zawierania umów według przepisów Kodeksu cywilnego, ze szczególnym omówieniem umów zawieranych przez czynności dokonane.
3. Oznaczanie stron umów.
4. Zasady zawierania umów przez przedstawicieli:
- rodzaje przedstawicielstwa,
- rodzaje pełnomocnictw,
- zasady działania przedstawicieli,
- skutki przekroczenia umocowania.
5. Zasada swobody umów i jej ograniczenia:
- zakres swobody umów,
- regulacje zawierania umów w obrocie konsumenckim.
6. Ogólne warunki umów.
7. Niedozwolone klauzule umowne. Omówienie podstaw prawa konsumenckiego.
8. Zasady sporządzania aneksów do umów.
9. Podstawowe informacje na temat rozwiązywania umów.

Metodyka prowadzenia szkolenia:
- wykład z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej,
- dyskusje z prelegentami.

4
04/2010

Europę przemierzył wzdłuż i wszerz.