Zimowy relaks w Med Spa Hotelu Gdańsk

Teraz, kiedy dzień staje się coraz krótszy, a wieczór zaczyna się już o 16.00, okazuje się, że czasu dla siebie mamy  więcej niż w miesiącach letnich. Warto więc zadać sobie pytanie - jak zagospodarować ten czas z pożytkiem dla siebie, swojego zdrowia i wyglądu?

Wposzukiwaniu odpowiedzi na tak postawione pytanie zaglądam do coraz bogatszej oferty trójmiejskich salonów SPA, by tym razem poszukać w niej zbiegów, które polecane są przez specjalistów na okres jesieni i zimy. 

Aromatyczne i rozgrzewające masaże, zabiegi na ciało i twarz z użyciem czerwonego wina, (które jak żaden inny trunek, kojarzy mi się z długimi zimowymi wieczorami), znajdują się w ofercie wielu z odwiedzonych przeze mnie salonów SPA w Trójmieście. Moją uwagę przykuwa jednak oferta Med Spa Hotelu Gdańsk, a w niej specjalistyczne zabiegi przy użyciu lasera, dedykowane specjalnie na okres jesienno – zimowy.

Aby przekonać się na własnej skórze, jaka jest skuteczność metod proponowanych przez salon Med Spa Hotelu Gdańsk wybieram się więc nad Motławę. Już same wnętrze Med Spa, ulokowanego na ostatniej kondygnacji Hotelu Gdańsk, robi na mnie piorunujące wrażenie. Nowoczesne i przyjazne, jednocześnie zachęca do dłuższego pobytu w tym miejscu. Dyskretna muzyka, piękny zapach, filiżanka dobrej zielonej herbaty sprawiają, że szybko zapominam o chmurach i ciemnościach za oknami. Oddaję się w ręce personelu. Szybko okazuje się też, że jest on nie tylko dyskretny i pomocny, ale i fachowy.

Wraz z pracownikiem salonu analizuję swoje potrzeby. W przyjacielskiej rozmowie określamy wiek mojej skóry, stan zdrowia, tryb życia. Wszystko po to, by z zabiegów proponowanych przez salon wybrać dwa. Jednym z nich jest fotoodmładzanie, polecane jako bezpieczna i bezinwazyjna metoda odnowy skóry. W Med Spa dowiaduję się także, że jest to zabieg kompleksowy, który skutecznie redukuje przebarwienia, ujędrnia i napina skórę poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Zabieg, który wycisza skórę wrażliwą i naczynkową. 

Z tymi problemami zmagam się bezskutecznie już od dawna. Na początku zabiegu mój kosmetolog dobiera indywidualnie parametry, by potem przy użyciu odpowiedniej głowicy naświetlać skórę twarzy. Cały zabieg wykonywany jest w okularach ochronnych, a już bezpośrednio po nim widoczne są pierwsze efekty. Światło emitowane przez laser usuwa bowiem wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i chorób skóry. Jak zapewnia mnie personel, każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości skóry właściwej, dzięki czemu następuje trwała i kompleksowa poprawa jej stanu. Zabieg jest bezbolesny, a to na co warto zwrócić uwagę to fakt, że nie odczuwamy dyskomfortu – głowica lasera jest chłodzona i podczas zabiegu towarzyszy nam przyjemny i kojący chłód. 

Drugi z zabiegów, jaki mi zaproponowano to fotoepilacja, króra w Med Spa Hotelu Gdańsk wykonywana jest urządzeniem Raylife firmy Asclepion Laser Technologies – lidera na rynku nowoczesnych laserów medycznych. Depilacja ta jest bezpieczna, pozbawiona jakiegokolwiek ryzyka i - ku mojemu zdziwieniu – również bezbolesna. Odpowiednio dobrana długość fali umożliwia precyzyjne dotarcie do mieszków włosowych, w celu ich skutecznego i trwałego usunięcia. Decyduję się na fotoepilację pach i wąsika, ale można zrobić to na każdym obszarze ciała. Skuteczność fotoepilacji zależna jest nie tylko od rodzaju włosa, ale i od ilości powtórzeń. Sam zabieg, w zależności od obszaru ciała, trwa zaś od kilku do kilkunastu minut.

Oba zabiegi zaproponowane mi w Med Spa należy wykonywać w okresie jesienno – zimowym, najlepiej w seriach, które gwarantują lepsze i długotrwałe efekty. Ja, choć z niedowierzaniem podeszłam do zapewnień, iż efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, muszę przyznać, że znajomi zauważyli je natychmiast. Moja twarz stała się wypoczęta, rozjaśniły się przebarwienia, wygładziły kurze łapki, poprawił się owal twarzy. A wąsik nad górną wargą zdecydowanie przerzedził się. 

Czy wizyta w Med Spa Hotelu Gdańsk to dobra inwestycja w siebie? Zdecydowanie tak! Polecam ją wszystkim tym, którym dłużą się zimowe wieczory, którzy chcą w tym czasie zadbać bardziej o siebie i swój wygląd. Wizyta w Med Spa to doskonały pomysł na poprawienie  szarych dni. Można tam przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi, relaksując się w centrum saun oraz uwolnić się od stresu korzystając ze specjalistycznych zabiegów. Myślę, że jest to również idealny pomysł na wyjątkowy, świąteczny prezent!

39
12/2013

Eliza Falba – Komorowska. Adwokat. Szczęśliwa mama i żona. Mieszka i pracuje w Sopocie.