Bounty płynie dookoła świata

Stocznia jachtowa Sunreef Yachts z Gdańska nie zwalnia tempa. Producent luksusowych katamaranów oddał właśnie do użytku kolejną jednostkę, tym razem jest to motorowy katamaran 70 Sunreef Power Bounty. Jego właścicielem jest włoski biznesman, który planuje odbyć nim podróż dookoła świata. 


Max Radke

Przeznaczeniem Bounty są dalekomorskie żeglugi, model wyposażony jest w dwa zbiorniki paliwa o pojemności 10 000 litrów każdy oraz dwa silniki o mocy 500 HP John Deer. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy średniej prędkości 11,5 węzłów, jacht może pokonać 4 000 mil morskich. 

Na pokładzie jachtu znajdują się cztery komfortowe dwuosobowe kabiny z osobnymi łazienkami oraz licznymi schowkami. Na głównym pokładzie znajduje salon z otwartą kuchnią i barem, wygodna sofa oraz stół jadalny, przy którym można spożywać rodzinne posiłki. Z antresoli z wewnętrzną sterówką jest bezpośredni dostęp            do kabiny armatorskiej, jak również na pokład słoneczny. Na katamaranie zamontowany jest wysokiej jakości system audio-video. 

Bardzo przestronny pokład słoneczny, wyposażony jest w zewnętrzną sterówkę, bar z barbeque typu Teppanyaki i lodówką, stół jadalny z kanapami oraz materace do opalania. Na flybridge zamontowana jest również platforma pod quad oraz specjalny dźwig do jego obsługi. Duży ponton motorowy zamocowany jest na platformie rufowej. Zaprojektowano także specjalny garaż na seaboby i sprzęt do nurkowania, znajdujący się pod podnoszonymi elektronicznie schodami na lewym pływaku.