FOTEL IMOLA

Komfort i design - tym charakteryzuje się fotel Imola zaprojektowany przez Henrika Pedersena dla firmy BoConcept. Fotel ten ma wszystkie cechy ikony designu. To bardzo wyrazisty mebel, który jest tak charakterystyczny w swojej ekspresji, że przemawia do miłośników designu na całym świecie.


prestiz

Tworząc ten słynny projekt, Henrik Pedersen inspirował się kształtem piłki tenisowej. 

- Jeśli jest jakaś główna zasada mojego designu, to brzmi on: musi on do ciebie przemawiać. Forma i funkcja to moje główne narzędzia do poruszania ludzi, niezależnie co projektuję. Np. w fotelu Imola jego organiczna forma niemal podświadomie zachęca do relaksu. Natomiast wyrafinowanym dopełnieniem jest wizualne napięcie tworzące się pomiędzy siedziskiem w kształcie łyżki i jego ostrymi krawędziami - tak o swoim dziele mówi projektant. 

Fotel można dostosować do swoich potrzeb i zamówić go w takiej formie, w jakiej chcemy. Tkanina? Skóra? Oryginalny kolor? Podstawa obrotowa czy stała? Proszę bardzo, wedle życzenia! Do wyboru ponad 80 różnych tkanin, skór i kolorów. Fotel Imola jest niezwykle wygodny i ergonomiczny. Siedzi się w nim swobodnie, pozycję ciała można wychylić, dzięki funkcji pochyłu, a nogi oprzeć o podnóżek. Wszystkie fotele dostępne są w ponad 80 różnych tkaninach, skórach i kolorach. 

Fotel Imola dostępny jest w salonie BoConcept w Gdyni. Cena: od 5290 zł.