ANTONIO CITTERIO

Bohater tego tekstu przygodę z architekturą i designem zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 22 lat, jeszcze przed zdobyciem tytułu inżyniera. Początkowe realizacje, głównie architektoniczne, ustąpiły miejsca projektom wzorniczym, które stanowią kanon współczesnego designu i cieszą się niemalejącą popularnością.

Co sprawia, że produkty autorstwa Antonio Citterio należą do jednych z najbardziej popularnych?

OSZCZĘDNY LUKSUS

- Cechuje je prostota, jednak są dalekie od oszczędnego w formie wzornictwa. W jego realizacjach jest dbałość o detal, wyrafinowana, dobrze przemyślana forma, co jest zauważalne dopiero po dokładnym obejrzeniu każdego z produktów - mówi Artur Biegalski z salonu InterStyle HOME z Sopotu, przedstawiciela marki B&B Italia, dla której Citterio zrealizował szereg kolekcji meblarskich. 

Wspomniana firma jest jedną z najbardziej uznanych w branży dekoracji wnętrz i to dla niej najczęściej tworzy designer. Produkty marki są odzwierciedleniem historii i osiągnięć włoskiego designu. B&B Italia współpracując ze znanymi designerami oferuje szeroką gamę produktów najwyższej jakości, a Antonio Citterio wzbogaca ofertę firmy o swoje minimalistyczne propozycje, które znalazły się w regularnej ofercie oraz ekskluzywnej kolekcji Maxalto, firmy - córki dedykowanej produktom najwyższej jakości. 

LOKALNY PATRIOTYZM

- Nazwisko Antonio Citterio w meblarstwie jest nieodzownie łączone z marką B&B Italia, gdzie przenikają się geniusz projektanta, innowacyjność projektów i ich wykonanie z użyciem najnowszych technologii oraz najszlachetniejszych, luksusowych materiałów. Trudno jest o wyselekcjonowanie najbardziej popularnych produktów projektu Włocha, bo jest ich szeroka gama, jednak sofy Michel i Charles oraz Amoenus na pewno należą do czołówki najchętniej wybieranych mebli, przez wzgląd na ich komfort i estetykę - dodaje Artur Biegalski.

Ponadto warto zwrócić uwagę na kilka produktów zaprojektowanych przez Citterio dla firmy Flexform, której oferta jest dostępna w showroomie Interior Park w Gdyni. Uwagę zwracają m.in. regał Infinity, czy wyjątkowo plastyczna sofa Groundpiece, którą dzięki zastosowaniu modułów można dowolnie stylizować. Ciekawym produktem jest także fotel A.B.C. posiadający możliwość regulacji oparcia. 

W gdyńskim salonie znajdziemy również inne projekty, które wyszły spod ręki Włocha. Do ważnych meblarskich kolekcji należy zaliczyć na pewno tę zrealizowaną dla firmy Vitra. Warta uwagi, zwłaszcza dla lokalnych patriotów, jest także kolekcja ceramiki sanitarnej EGO zaprojektowana specjalnie dla polskiego producenta KOŁO, wyróżniająca się obłymi i bardzo ergonomicznymi kształtami.

KRÓLEWSKI PROJEKTANT

Z usług designera korzystały na przestrzeni lat również luksusowe sieci hotelowe jak i prywatni inwestorzy. Do ukończonych realizacji należy zaliczyć projekt kwater hotelowych dla marki Bvlgari oraz wnętrze luksusowego spa w Moskwie. To dzięki nim projektant otrzymał tytuł “Royal Designer” przyznany mu przez British Royal Society.

- Antonio Citterio współpracuje głównie z producentami na wysokim poziomie zaawansowania jeśli chodzi o technologię wykonania oraz jakość używanych materiałów. Tak jak w przypadku współpracy z B&B Italia/ Maxalto, wszystkie produkty są mieszanką luksusu: egzotyczne drewna, naturalne kamienie, wyjątkowe tkaniny oraz skóry naturalne, a to wszystko uzupełnione o najnowsze technologie zapewniające trwałość, wygodę i łatwość pielęgnacji użytkowanych mebli - potwierdza Artur Biegalski.  

Skromność to jedna z głównych cech naszego bohatera. Zapytany o swoje życiowe cele opowiada o swoich poszukiwaniach dobrego i autentycznego designu.

36
09/2013

W ciągu dnia biega w dżinsach i bez makijażu, dopiero wieczorem przemienia się w seksownego wampa.