Krok naprzód

Skuteczny i profesjonalny lider zespołu, świetnie zorientowany w sytuacji na rynku. Dodajmy do tego – posiadający aktualną wiedzę i obeznany z nowoczesnymi metodami zarządzania. Oto opis menedżera na miarę dzisiejszych czasów. 


prestiz

Osoby zatrudnione od lat na stanowiskach menedżerskich przyznają, że często intuicyjnie rozwiązują kwestie z pogranicza zarządzania, marketingu czy szeroko pojętych zagadnień prawnych i finansowych. Problem stanowi również wyznaczanie długoterminowych celów czy rozdzielanie i rozliczanie zadań. Specjalistyczne studia Master of Business Administration są znakomitą szansą na uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy oraz rozwój umiejętności zarządczych.

O opinię zapytaliśmy jedną ze słuchaczek Programu MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Kamilę Ekiert, która zawodowo zajmuje się doradztwem finansowym.

Co skłoniło Panią do podjęcia studiów MBA?

Wybrałam studia MBA przede wszystkim ze względu na ich prestiż. Jednocześnie uznałam, że jest to bardzo dobra inwestycja w siebie, która może zaowocować ofertą lepszej pracy, będącej spełnieniem moich ambicji zawodowych.

Dlaczego wybór padł na WSB?

Po pierwsze, zadecydowała kwestia językowa. Znam język angielski, ale nie posługuję się językiem biznesowym na tyle biegle, by studiować MBA po angielsku. Po drugie, zachęcił mnie dobór wykładowców z różnych uczelni, co gwarantuje szerokie spojrzenie na studiowane przez nas kwestie.

Czy poza zdobyciem nowych umiejętności studia MBA dają słuchaczom coś więcej?

Nabycie przydatnych umiejętności to jedno. Poza tym studia te pozwalają nawiązać kontakty oraz czerpać wiedzę z doświadczenia innych osób.

Jak udaje się Pani łączyć pracę zawodową, naukę i życie rodzinne?

Jestem mamą dwójki małych dzieci. Łączenie wychowywania ich z pracą i nauką łatwe nie jest, ale dobra logistyka i organizacja pracy, a także nieoceniona pomoc innych osób pozwalają mi podołać temu zadaniu. Motorem napędowym jest ambicja, by zrobić coś więcej niż przeciętny człowiek robi na co dzień.

Dowiedz się więcej na www.wsb.gda.pl

 

35
08/2013

Jedna z gdańskich dzielnic, mieszkanie na czwartym piętrze. Wchodząc do niego przenoszę się do innego świata.