Verheugen u Pracodawców Pomorza

Wielki przyjaciel Polski, unijny racjonalista i promotor spraw polskich w Europie i na świecie - Gunter Verheugen, były Komisarz UE ds. Rozszerzenia Unii, był gościem Pracodawców Pomorza. Na spotkanie z pomorskimi przedsiębiorcami wygłosił wykład na temat aktualnej sytuacji Unii i Europy.


Max Radke

Gunter Verheugen to człowiek, który wprowadzał Polskę do zjednoczonej Europy. To właśnie z nim współpracowali polscy politycy w latach poprzedzających rozszerzenie Unii. Podczas spotkania z przedsiębiorcami, komisarz omówił sytuację Polski na tle innych krajów europejskich, zwłaszcza w aspekcie kryzysu.

– Polska cieszy się dużym szacunkiem w Europie, ale może znaczyć jeszcze więcej. Konflikty w Unii oraz ostudzenie stosunków na osi Niemcy – Francja powodują, iż takie kraje jak Polska, powinny odgrywać większa rolę w polityce gospodarczej Unii – mówił Gunter Verheugen. 

Polityk odniósł się także do obecnej polityki akcesyjnej krytykując plany ewentualnego rozszerzenia na wschód, które w obecnej sytuacji Unii może pogłębić kryzys oraz rozwarstwienie pomiędzy krajami. Zasugerował także, iż Polska powinna dążyć do energetycznej niezależności, wykorzystując przy tym potencjalne zasoby gazu łupkowego. 

33
06/2013

Kilka razy w życiu każdego człowieka przychodzi moment na podsumowanie swoich osiągnięć. Gdy umówiłam się na rozmowę z aktorką Tamarą Arciuch okazało się, że ona sama niedawno robiła „swój bilans”.