Trenerzy personalni

Moda na zdrowy tryb życia wciąż się rozwija, a trenerzy personalni dzisiaj są rozchwytywani. Poznajcie zatem czworo z nich - każdy z sukcesami, ciekawą filozofią i wyjątkowym podejściem do tego, co robi. Nie podejmujemy się stwierdzenia, czy są to najlepsi w Trójmieście trenerzy personalni. Są to z pewnością trenerzy wyjątkowi, którym warto zaufać, których Prestiż rekomenduje.


Max Radke

Andrzej Czarnecki

Utrzymanie ciała i ducha w jak najlepszej kondycji, tak aby służyły nam jak najdłużej – to esencja zdrowego stylu życia dla Andrzeja Czarneckiego, trenera personalnego z Sheraton Sopot Fitness. 

Aby to osiągnąć niezbędne jest zachowanie absolutnej harmonii w sposobie odżywiania, aktywności fizycznej, relaksu i regeneracji. Wszystko w odpowiednich proporcjach dobranych dla naszych indywidualnych potrzeb. Każdy klient jest inny tak też każdy trening jest inny, ale musi nieść ze sobą 100% efektywności i bezpieczeństwa.

- Trener powinien być dla klienta dostarczycielem rzetelnego źródła wiedzy, świetnym motywatorem, nierzadko „terapeutą”, osobą otwartą, przyjazną, która wysłucha potrzeb klienta i dostosuje się do nich. Dla moich podopiecznych staram się być osobą, która posłuży im do osiągnięcia wymarzonego celu. Kompilacją informacji i doświadczeń, którymi mogę się podzielić. Czasami podporą w chwilach zwątpienia i braku motywacji. Staram się, aby odbyło się to w bardzo luźnej i zabawnej atmosferze. Wszystko to sprzyja świetnym relacjom, które nieraz kształtują wspaniałą przyjaźń - mówi Andrzej Czarnecki.

Andrzej Czarnecki to trener, który nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, w czym pomaga mu gruntowne przygotowanie sportowe. Jako dziecko trenował piłkę ręczną, potem była koszykówka, tenis, wspinaczka ściankowa, snowboard, kolarstwo górskie, squash i kilka innych. Posiadam certyfikat trenera boksu i kettlebell, a inspiracje i wiedzę czerpie od najlepszych trenerów na świecie. 

- Budowa beztłuszczowej tkanki mięśniowej poprzez zastosowanie specyficznego treningu funkcjonalnego i szybka utrata wagi to elementy mojej osobistej pasji. Staram się to przekazywać swoim podopiecznym. Nic nie daje większej satysfakcji niż klient, który zmienił swoje życie, osiągnął założony cel i sukces, uzyskał upragnioną kondycję, czy wymarzoną sylwetkę. Każdy, nawet najmniejszy sukces podopiecznego jest moim własnym - mówi Andrzej. 

Kulturyści, sportowcy, osoby starsze i młodsze, początkujący czy zaawansowani – każdy ma jakiś cel, który wspólnie z trenerem stara się osiągnąć. Andrzej Czarnecki wierzy, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Każdy, przy odpowiedniej dozie determinacji, cierpliwości i ciężkiej pracy, może osiągnąć założony cel i uzyskać naprawdę niesamowity efekt.

Ewa Zapędowska

Wierzę w to, że ludzki umysł jest w stanie zdziałać cuda – jestem tego doskonałym przykładem. Sukces zależy od nas samych, ale ciężko jest czasem toczyć tę walkę – z własnymi ograniczeniami, słabościami – w pojedynkę. I tu jest miejsce dla trenera personalnego - taką filozofię wyznaje Ewa Zapędowska.

Jej imponująca sylwetka niejednego mężczyznę potrafi wprawić w kompleksy. Idealnie ukształtowane ciało jest jej najlepszą wizytówką i reklamą. Ewa Zapędowska ma na swoim koncie złoty medal i dwa brązowe w mistrzostwach Polski w kat. fitness sylwetkowego.

– Moja przygoda ze sportem profesjonalnym zaczęła się bardzo późno, bez wcześniejszych doświadczeń w sporcie wyczynowym. Pierwszy raz na scenie stanęłam w wieku 37 lat, zaledwie po kilku latach regularnych treningów. Osiągnięte sukcesy bardzo cieszą, ale najważniejsza jest satysfakcja, że potrafiłam odmienić swoje życie, pokonać własne słabości i udowodnić, że nigdy nie jest za późno – mówi Ewa Zapędowska.

Według niej, zadaniem trenera jest, abyś wykonał poprawnie i bezpiecznie odpowiednio dobrane dla ciebie ćwiczenia, był zmotywowany, przez co w pełni wykorzystał swój czas przeznaczony na trening. Zajęcia powinny być na tyle ciekawe, że z niecierpliwością czekasz na następne spotkanie. Dla Ewy Zapędowskiej zdrowy styl życia jest czymś naturalnym, a nie tylko przejściowym etapem.

– Zdrowe i zbilansowane odżywianie plus aktywność fizyczna oraz odpoczynek najlepiej na świeżym powietrzu to mój sposób, który pomaga mi utrzymać duszę i ciało w całkiem dobrej kondycji. Co rozumiem przez zdrowe zbilansowane jedzenie? Niekoniecznie stresującą dietę z listą wyrzeczeń. Na początku jest potrzeba zrozumienia, że nasze ciało będzie wyglądać dokładnie tak, jak będziemy je traktować. Jeżeli wrzucamy do żołądka śmieci, nasz organizm odwdzięczy nam się z nawiązką – złym samopoczuciem, słabą kondycją i pogarszającym się wyglądem naszego ciała – przekonuje Ewa.
Treningi z Ewą odbywają się na siłowni, ale namawia również do treningów w plenerze. Zgłaszają się do niej osoby z różnymi problemami. Jedni chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni nabrać odpowiednich kształtów, jeszcze inni poprawić kondycję. Są też osoby chorujące na przewlekłe choroby, które w większości wypadków nie są żadną przeszkodą w regularnych treningach. Wielką popularność przyniósł jej autorski plan treningowy dla kobiet chcących dojść do formy po urodzeniu dziecka.

Sylwia Borzyszkowska

Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię - te słowa wielkiego poety Johanna Wolfganga Goethe są życiowym drogowskazem Sylwii Borzyszkowskiej, trenerki personalnej, instruktorki fitness, zwyciężczyni wielu maratonów fitness.

Trudno znaleźć aktywność sportową, z którą Sylwia nie miałaby do czynienia. O fitness wie wszystko i nie jest to wiedza tylko teoretyczna. Do tego dochodzi joga, taniec, karate, boks, aerobic i wiele innych.

– Moja wszechstronność pozwala mi na prowadzenie wielu popularnych form zajęć, mogę więc proponować moim podopiecznym takie zajęcia, które oprócz wysiłku fizycznego dawać będą również zwykłą przyjemność. Moją najmocniejszą stroną są zajęcia siłowo – wytrzymałościowe, trening obwodowy, a przede wszystkim trening funkcjonalny z elementami boksu będący moim autorskim pomysłem – mówi Sylwia Borzyszkowska.

Z Sylwią można poćwiczyć w fitness klubie Akademos w Gdańsku oraz w jej własnej sali treningowej w Gdyni. Każdy trening jest inny, ale Sylwia przekonuje jednocześnie, że trening personalny jest przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku, płci, możliwości i oczekiwań. Rozpoczynając pracę z nowym klientem zawsze wykonuje wywiad medyczny i analizę potrzeb, będące źródłem informacji o oczekiwaniach i potrzebach klienta. Sylwia jest także „twarzą” firmy Baila Fitness, co sprawia, że o swoich podopiecznych dba kompleksowo – począwszy od profesjonalnej konsultacji, diety, porady z zakresu suplementacji, masaży, doboru akcesoriów fitness i odzieży sportowej, po indywidualne i grupowe treningi na sali, siłowni lub w plenerze.

– Każdy kto myśli o pracy w zawodzie trenera personalnego powinien mieć świadomość, iż tą pracę należy szczerze kochać i w pełni jej się poświęcić. Cały urok w tym, żeby z pasji stracić głowę. Wiąże się to z całkowitym zaangażowaniem i uczciwością w stosunku do podopiecznych. Uważam, że trener personalny powinien być osobą otwartą na innych ludzi, łatwo nawiązującą kontakt, umiejącą wsłuchać się w potrzeby i oczekiwania. Takim właśnie trenerem personalnym staram się być dla swoich podopiecznych. To wszystko pozwala zbudować wyjątkowe relacje, które przekładają się na ciężką, wspólną pracę i jej efekty, a pomaga mi w tym bogata i ciągle aktualizowana wiedza w zakresie systemów treningowych – przekonuje Sylwia Borzyszkowska.

Filip Bednarowicz

Nie jest łatwo być trenerem personalnym. Nie wystarczy dobrze wyglądać, nie wystarczy nawet umiejętność przekazania wiedzy. Trzeba mieć także charyzmę, pasję, wyjątkową osobowość, być dobrym psychologiem i motywatorem. Taki właśnie jest Filip Bednarowicz, trener personalny z Pure Fitness w Gdyni. 

Ze sportem związany jest od dziecka. Trenował piłkę nożną, karate tradycyjne, krav magę oraz kick boxing. Mimo to, nigdy nie przywiązywał wagi do rywalizacji, trenował dla samego siebie. Twierdzi, że zdrowy styl życia to nasza inwestycja w zdrową przyszłość. Dlatego jego podopieczni nie mają z nim łatwego życia.

– Chcę, żeby każdy zawsze dawał z siebie wszystko, a ja nigdy nie odpuszczam. Dla niektórych jestem katem, przyjacielem, wzorem do naśladowania, nauczycielem zdrowego stylu życia. Niektórzy nie lubią mnie podczas treningów, ale uwielbiają tuż po nich, gdy dochodzi do nich, że razem małymi krokami osiągamy wyznaczony cel – przekonuje Filip.

Biorąc pod swoje skrzydła każdego kolejnego podopiecznego, stara się, aby dzięki treningom zmieniali swoje życie na lepsze, nabywały pewności siebie i czuły się lepiej. Każdy z jego podopiecznych zna jego motto: „niech siłowania i zdrowy styl życia będzie twoim stylem bycia”. Jest kilka czynników wpływających na zdrowy styl życia. To przede wszystkim poprawa stanu zdrowia poprzez zwiększenie wydolności, siły, koordynacji naszego ciała poprzez regularne treningi. To także odpowiednie odżywianie organizmu zaspokajające jego zapotrzebowanie na mikro i makro elementy. Ważny jest także styl w jakim żyjemy na co dzień tzn. ile pracujemy, jak spędzamy wolny czas, ile odpoczywamy, jak się relaksujemy.

– Trening jest absolutnie dla wszystkich. Wszystko, całe życie, to jak się ono potoczy mamy w swoich rękach, sprawmy żeby to życie było naszą piękną historią. Zdrowy styl życia nigdy nie był mocną stroną ludzi cywilizowanych. Ale ostatnio zaobserwowałem, ze ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o siebie. Zmienia się ich mentalność oraz przyzwyczajenia. Widzę to po moich podopiecznych, wśród których jest i 7. letni chłopczyk, jak i 70. latek. Wśród moich klientów jest wielu lekarzy, prawników, naukowców, biznesmenów, a więc ludzi na co dzień bardzo zajętych. Są oni dowodem na to, że jak się chce, to czas na zdrowie zawsze się znajdzie – przekonuje Filip. 

 

Polecane artykuły

nic
32
05/2013

Chorujesz na przewlekłą astmę, cały czas walczysz z powikłaniami spowodowanymi wieloletnim braniem leków, a wejście na pierwsze piętro jest niczym zdobycie Mount Everest.