DWUDZIESTE URODZINY IKEA GDAŃSK

Dwudzieste urodziny IKEA na Wybrzeżu świętowano przez dwadzieścia dni. Od 5 do 24 kwietnia na klientów czekały specjalne oferty oraz urodzinowe promocje. Pamiętacie pierwszy sklep IKEA w Gdańsku i jak to wszystko się zaczęło?


prestiz

Pierwszy sklep na Pomorzu, a trzeci w Polsce zwany dziś pieszczotliwie „Mała IKEA” otworzono 7 kwietnia 1993 roku na Przymorzu, vis a vis hali Oliwia, miał 3600 m2  powierzchni, a w swoim asortymencie 1500 artykułów. Dziś wygląda to skromnie, ale 20 lat temu było to prawdziwą rewolucją na pomorskim rynku. Nowoczesne, estetyczne, kolorowe meble i akcesoria były wielką odmianą po latach zastawiania pomieszczeń topornymi meblościankami. Szwedzki design wkroczył do naszych mieszkań i podbił serca Pomorzan. 

Zainteresowanie produktami IKEA rosło z roku na rok, a  produktów przybywało i w końcu stało się jasne, że IKEA Gdańsk potrzebuje więcej miejsca. 

22 kwietnia 1998 roku sklep przeniósł się do Złotej Karczmy, gdzie ma siedzibę do dziś. Przez kolejne lata ulegał znacznej rozbudowie. Początkowo, w Matarni powstała jednopiętrowa hala, o powierzchni 11 884 m2  . Liczba artykułów zwiększyła się do 7200.

Dziś IKEA ma już dwa piętra, parking podziemny, restaurację. Całkowita powierzchnia sklepu wynosi 31 059 m2 , a w ofercie można znaleźć ponad 10.tys produktów. Doceniają to nie tylko Pomorzanie, ale także klienci z innych regionów Polski i goście z zagranicy.

– Sklep IKEA Gdańsk jest chętnie odwiedzany przez klientów z całego województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Coraz więcej klientów pojawia się również ze Szwecji, Norwegii, a ostatnio także z Obwodu Kaliningradzkiego – wylicza Karol Nahajowski, kierownik działu Marketingu IKEA Gdańsk. 

Dzięki temu IKEA Gdańsk uważana jest za sklep wyjątkowy na mapie Europy. W zeszłym roku był jednym z pięciu sklepów na świecie, obok sklepów w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie i Mediolanie, które jako pierwsze wprowadziły do sprzedaży innowacyjny mebel audiowizualny UPPLEVA. 

IKEA to także, a może przede wszystkim, wyjątkowa atmosfera.

– IKEA Gdańsk od początku była czymś więcej, niż zwykłym sklepem. Przez wielu klientów spostrzegana jest jako miejsce spędzania wolnego czasu. Poza tym, że ludzie wpadają do nas po meble i akcesoria, szukają także porad i inspiracji. Dzięki największej restauracji w mieście z pyszną kuchnią w przystępnej cenie , darmowemu placowi zabaw dla najmłodszych Småland, a także słynnym hot-dogom za złotówkę do naszego sklepu przychodzą całe rodziny – opowiada Karol Nahajowski. 

Dwudzieste urodziny IKEA Gdańsk były świetnym momentem, aby wszystkim klientom sprawić kilka niespodzianek. Z tej okazji przygotowano specjalne promocje i urodzinowe oferty produktowe w sklepie oraz w sklepiku szwedzkim.