MUST HAVE: BlackStar Bamboo Bike

W cyklu MUST HAVE prezentujemy ciekawe przedmioty codziennego użytku będące kwintesencją dobrego, niebanalnego designu. Dzisiaj polecamy Wam rower holenderskiej marki Black Star. 

Bambusowy rower? Jeżeli dobrze wygląda, jest wygodny i wytrzymały, to dlaczego nie? Taki właśnie jest BlackStar Bamboo Bike. Ten miejski rower jest oczywiście wykonany w całości ręcznie i prezentuje się imponująco. Rama zamiast ze standardowych metalowych rurek wykonywana jest z bambusa pochodzącego z Ghany, natomiast silne połączenie stanowią kaktusowe włókna z północy tego kraju. Całość dopełnia skórzane siodełko Brooks, chromowana kierownica oraz nowoczesne oświetlenie LED. 

Co ciekawe, firma zamiast kupować sam materiał, postanowił utrzymać produkcję w Ghanie. Dzięki temu pozwala zarobić krajowym wykonawcom, wykorzystując miejscowy budulec, czyli bambus, którego jest tam pod dostatkiem. W ten sposób firma nie tylko daje pracę mieszkańcom regionu, ale również wspiera jego rozwój gospodarczy. 

Bambus to świetny materiał konstrukcyjny. Zwany jest „rośliną ze stali”. Jest wystarczająco mocny, lekki oraz podatny na formowanie. Dobra proporcja wagi do wytrzymałości decyduje o jego dużej popularności jako substytutu drewna oraz stali w przemyśle.

Stylowy wygląd, dbałość o szczegóły oraz użycie niecodziennych materiałów sprawia, iż obok tego roweru nie przejdziemy obojętnie. Rower dostępny w Holandii w cenie 849 Euro. Oferowany jest w wersji dla mężczyzn i dla kobiet.

 

Więcej szczegółów na www.blackstarbikes.nl

31
04/2013

Jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych muzyków sceny jazz - rockowej i improwizowanej. Niezwykle twórczy i piekielnie utalentowany lider zespołów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet. Współtwórca sceny yassowej.