BLOG Trójmiasto

Claudie

Kilka trójmiejskich blogów trafiło do mojego rankingu najciekawszych blogów modowych w Polsce, niemniej trójmiejska blogosfera jest znacznie bogatsza. Poznajcie zatem naszych lokalnych tropicieli trendów. 

 

Claudie - www.claudie.pl

Klaudia jest gdynianką. Zamiłowanie do mody wyniosła z domu rodzinnego, a bardziej konkretnie - z prestiżowego salonu mody ślubnej, który prowadzi jej mama. Klaudia sama projektuje suknie ślubne, a w wolnych chwilach stylizuje i opisuje swoje stylizacje na blogu. Są to głównie stylizacje codzienne, ale ich znakiem rozpoznawczym jest elegancja i klasa. Rzadko sięga po ubrania z sieciówek, do „seconhandów” raczej nie zagląda i... to na blogu widać. Niektórzy zarzucają jej, że nie sztuką jest dobrze wyglądać ubierając się w butikach takich marek, jak Guess, Tommy Hilfiger, Burberry, czy Calvin Klein. Naszym zdaniem, to jednak jest sztuka, a Claudia opanowała ją znakomicie. 

 

Julia Tomaszewska - www.juliatomaszewska.com

Moda przemija, styl pozostaje - takie motto przyświeca Julii i trudno się z tym nie zgodzić. Na jej blogu znajdziemy najnowsze newsy ze świata mody, modowe ciekawostki, a także stylizacje. Julia, podobnie jak Claudie, do swoich stylizacji wybiera raczej topowe marki lub też ubrania polskich projektantów. Zazwyczaj dokonuje trafnych wyborów, jej propozycje są wyraziste, aczkolwiek męska część naszej redakcji mówi, że patrząc na jej zdjęcia na blogu, trudno skupić uwagę na stylizacji. Nie wiem tylko, czy to oznacza, iż stylizacje się nie podobają, czy też sama Julia zaburza właściwy odbiór swoją urodą. Kilka rzeczy w tym blogu bym zmieniła, ale jest to blog hobbystyczny, nie wymagajmy zatem, aby wszystko było, jak w szwajcarskim zegarku.

FashionGuardian - www.guardianoffashion.blogspot.com

Blog studenta uczelni technicznej, który przeczy temu jakoby mężczyźni byli daltonistami. Bezbłędnie odróżnia butelkową zieleń od koloru łososiowego. Zna też takie pojęcia jak set, print i oversize. Prócz znajomości kolorów i definicji z obszarów mody, Bartek też świetnie orientuje się w trendach i wie co zrobić, by wyglądać modnie i niebanalnie. A przy tym ciekawie pisze „hipsterską helvetią”.Fashiondoll - www.fashiondoll.pl

Autorka tego bloga, gdynianka Aleksandra Trzeszan otwiera wrota do tęczowego delirium. Jest dużo koloru. I mnóstwo ciekawych stylizacji utrzymanych w kobiecym tonie. Jest elegancko, ale bez popadania w przesadny perfekcjonizm. Z dbałością o detal, ale także z nutą improwizacji. Znajdziemy tu zestawy na różne okazje, trendy w makijażu oraz porady stylizacyjne. Fajnie się czyta, fajnie się też ogląda. 

Panna Kazikowa - www.panna-kazikowa.blogspot.com

Panna Kazikowa, czyli Kasia, stylistka i personel shopper z Gdańska. No i blogerka mody, rzecz jasna. Na jej blogu dzieje się dużo. Prócz zdjęć ze stylizacjami, znaleźć możemy relacje z ważnych modowych wydarzeń, w których Kasia czynnie bierze udział. W efektowny i pomysłowy pomysł pokazuje, jak zwykłemu białemu t –shirtowi nadać drugie życie. I jest świetnym przykładem na to, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, żeby wyglądać modnie i stylowo. Sporą część garderoby Kasi stanowią bowiem rzeczy wyłowione w „secondhandach”. Stylizacje Panny Kazikowej są niepokorne, zadziorne, ale i bardzo kobiece zarazem – jej blog spodoba się tym paniom, które nie lubią zachowawczości, zwłaszcza w modzie. Bo tutaj nie ma miejsca na standardowe rozwiązania.

Fashionable - www.fashionable.com.pl

Blog lifestylowy tworzony przez małżeństwo: Anię i Jakuba. Poświęcony podróżom, przepisom kulinarnym, modzie i urodzie. Znajdziecie tu dużo przydatnych porad, np. jak udekorować stół, tudzież jak zamontować sztuczne rzęsy. Są również stylizacje i kosmetyczne ciekawostki. Blog utrzymany jest w konwencji domowo – familijnej; okraszony zdjęciami z dzieciństwa, ślubu i wspólnych wojaży Ani i Jakuba. Bardzo rodzinnie i bardzo lifestylowo.

 

30
03/2013

O swojej pasji, jaką jest pomoc zwierzętom, popularności i tym, z czego jest dumna w swoim życiu. Ale też o mężczyznach, operacjach plastycznych i domowych sposobach upiększających ciało, opowiedziała nam znana modelka Joanna Krupa.