AkademiaMakijażu Douglas i Estēe Lauder

Douglas zaprosił mieszkanki Trójmiasta na Akademię Makijażu do perfumerii w Galerii Klif.


prestiz

Akademia Makijażu to cykl profesjonalnych warsztatów makijażowych, w czasie których można poznać praktyczne triki i pod okiem wizażystów wykonać idealny make-up. Gdyńskie warsztaty są częścią ogólnopolskiego projektu perfumerii Douglas i marki Estēe Lauder.

Projekt jest odpowiedzią na sondaż TNS OBOP, z którego wynika, że chociaż 81% Polek twierdzi, że potrafi wykonać dobry make-up, to aż 34% z nich ma trudności z doborem podkładu. Badanie pokazuje, że 2/3 (66%) ankietowanych deklaruje, że może zrezygnować z tuszu do rzęs, a 99% z różu – kosmetyków gwarantujących natychmiastowy efekt. Wizażyści i styliści są zgodni – Polki nie do końca wiedzą, jak wykonać makijaż, który podkreśli atuty ich urody. Wspólnie z marką Estēe Lauder, partnerem projektu, chcemy to zmienić. Zapraszamy na praktyczne warsztaty i dobrą zabawę makijażem – mówi Elżbieta Plichta, PR Manager Douglas Polska.

A co o makijażu myślą mieszkanki Gdańska – jakie ma dla nich znaczenie i jakich kosmetyków używają? 40% z nich potwierdza, że makijaż pozwala im czuć się piękniejszymi. Niemal tyle samo wskazuje jego istotną rolę w zwiększaniu pewności siebie (36%). Nie bez znaczenia jest również kwestia tuszowania niedoskonałości cery – dla co trzeciej gdańszczanki właśnie tym charakteryzuje się dobrze wykonany makijaż. Najważniejszym kosmetykiem kolorowym okazał się tusz do rzęs – aż 36% Pań zadeklarowało, że nie potrafiłaby zrezygnować z jego stosowania. Malując się na co dzień, przeważająca większość kobiet (65%) stawia na naturalność. Delikatny makijaż to niemal nasza cecha narodowa. Polki niechętnie sięgają po odważne kolory cieni do powiek, czy pomadek głównie dlatego, że mają trudności z dopasowaniem ich do swojego typu urody. Natomiast trwałość makijażu, która dla wizażysty jest jednym z najważniejszych kryteriów, w świadomości Polek właściwie nie istnieje – mówi Magdalena Przygoda, wizażystka Douglas Polska.
Partnerem Akademii Makijażu jest marka Estēe Lauder – jedna z największych i najbardziej znanych firm kosmetycznych na świecie.

26
09/2012

Lekarzem jest od 10 lat. Specjalizuje się w medycynie ratunkowej. Człowiek niezwykły i utalentowany, o silnej osobowości i harcie ducha. Jego pasją są wysokogórskie szczyty a priorytetem rodzina. Zdobył już Mount Everest, Dhaulagiri i Nanga Parbat.