Poznaj Jet Peel

Nie jest jeszcze zbyt znany, ale ci, którzy spróbowali wracają po więcej. Nic dziwnego – gładka, nawilżona skóra uzależnia swoim pięknem. Co jest sprawcą takiego efektu? JetPeel.

Jest ultranowoczesny, bezbolesny, bezigłowy i rewolucyjny. Tak można w skrócie opisać zabieg JetPeel. Nowoczesna metoda oczyszczania skóry, która zyskuje coraz większe grono zwolenników podbija salony kosmetyczne. W urządzeniu wykorzystano ultraszybki strumień soli fizjologicznej i najnowszą technologię. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny.

- Technologia polega na wykorzystaniu skoncentrowanego strumienia sterylnej cieczy, mieszanej z tlenem lub substancjami leczniczymi, do poprawy stanu, odmłodzenia skóry i leczenia jej zmian - mówi Katarzyna Sokólska, współwłaścicielka „OTC Uroda & Spa” w Gdyni. - Ultraszybki, specjalnie ukształtowany strumień sterylnej soli fizjologicznej, wyprowadzany jest przez operatora z dyszy, wprost na pole zabiegowe. W zależności od wybranego efektu jaki chcemy osiągnąć, stykając się ze skórą, strumień powoduje: złuszczenie i wypłukiwanie warstw obumarłego naskórka, lekkie rozciągniecie skóry, otwierające mikro kanaliki, dzięki którym woda i substancje lecznicze mogą wnikać w głąb skóry właściwej, czy też w wypadku zabiegów najbardziej intensywnych, silny i bardzo głęboki peeling, właściwą dermabrazję i resurfacing - dodaje Katarzyna Sokólska.

Zabieg można zastosować w zarówno na skórę twarzy jak i innej części ciała. Zdaniem ekspertów, zaletami technologii są: wysoka efektywność, bardzo szeroki wachlarz zastosowań terapeutycznych, brak występowania powikłań po zabiegowych, znikoma lista przeciwwskazań, zaś przy nawet silnej abrazji, bardzo krótki czas gojenia. Technologią Jet można walczyć również z bliznami potrądzikowymi i rozstępami!

- Zabieg JetPeel może być także odpowiednikiem powierzchownego peelingu chemicznego. Latem peeling chemiczny, ze względu na możliwość powstania przebarwień, nie powinien być stosowany. JetPeel jest idealną alternatywą zabiegu oczyszczającego i nawilżającego skórę także latem. Głównym wskazaniem jest skóra trądzikowa, a także trądzik różowaty. Po zabiegu  skóra jest zrewitalizowana, oczyszczona i nawilżona – mówi prof. dr hab. med. Romuald Olszański.

Efekt zabiegu jest z reguły widoczny od razu, jednak w zależności od stopnia problemu, który próbujemy zwalczyć zabiegiem JetPeel, może zaistnieć konieczność skorzystania z serii zabiegów.