Skambomambo – śpiewają o Szczecinie

Skambomambo to śródziemnomorski temperament, angielskie teksty, stylistyka reggae i ska w wersji szczecińskiej. To kolejna szczecińska grupa, którą przedstawiamy jako Ambasadorów Szczecina.


prestiz

„Szczecin – z całego serca polecam AMBASADOR” to hasło przewodnie nowej akcji promującej Szczecin. Znani szczecinianie w spotach video polecają nasze miasto jako warte tego, by je odwiedzać, by tu żyć, pracować i rozwijać się razem z nim.

Skambomambo to śródziemnomorski temperament, angielskie teksty, stylistyka reggae i ska w wersji szczecińskiej. To kolejna szczecińska grupa, którą przedstawiamy jako Ambasadorów Szczecina.

Kampania społeczna „Szczecin_z całego serca polecam AM BASADOR” to zaproszenie mieszkańców do wspólnego budowania pozytywnego, wyrazistego i dobrze kojarzącego się wizerunku miasta. To element nowej strategii komunikacyjnej miasta „Odkryj_na dobre Szczecin. Ludzie_Miejsca_Wydarzenia”. W ramach kampanii zrealizowane zostały spoty, w których występują współpracujący z miastem Ambasadorzy – mieszkańcy z pasją, marzeniami i charakterem, którzy znają dobre strony Szczecina i dzielą się swoimi doświadczeniami. W 2012 roku grono to powiększy się o nowe osobowości. Każdy może zostać Ambasadorem! Zdjęcia Ambasadorów znalazły się w wizerunkowym kalendarzu na 2012 rok.

Zespół o sobie

Frontmanem i wokalistą Skambomambo jest pochodzący z Malty Don Mario Joseph Gaetanu Cordina – Saliba – czyli Mario Cordina. Energetyczna muzyka grupy opiera się na gatunkach reggae i ska, z wyraźnym akcentem sekcji dętej znajdującej się w centrum uwagi. Skambomambo stara się w swojej twórczości podchodzić nowatorsko do jamajskiej tradycji granej przez siebie muzyki, nie stroni od wpływów nawet odległych gatunków, jak punk rock, swing, pop. Zespół tworzy siedmioro muzyków wywodzących się z rozmaitych środowisk muzycznych.

Do tej pory Skambomambo wydało jedną płytę – „Made in Pol-ska”. W marcu planowana jest premiera kolejnego krążka grupy „Made to Specification”. Do tej pory premierowy materiał z  tej płyty spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na koncertach w Polsce oraz podczas trasy po Wielkiej Brytanii.

Zespół odniósł wiele sukcesów, jednym z większych osiągnięć był udział w finale programu „Nowa Generacja” telewizji Polsat oraz udział w Festiwalu Gramy 2007 i 2008. Na scenach w Polsce i na świecie występowali z takimi gwiazdami, jak Raz-Dwa-Trzy, Czerwone Gitary, Norbi, Lao Che, Indios Bravos, Marika, Sidney Polak, Luxtorpeda.

– Muzyka ska jest zawsze mocno związana z miejscem, z którego wywodzą się muzycy – opowiada Mario Cordina. – Dlatego Skambomambo gra szczecińskie ska. Napisaliśmy nawet piosenkę o naszym mieście. Nie jestem Polakiem, ale czuję się szczecinianinem i właśnie to miejsce wybrałem na swoje miejsce na ziemi. Nie ma co oszukiwać się i mówić, że jest tu idealnie. Ale Szczecin ma duży potencjał, mieszkają tu świetni ludzie, można poczuć się tutaj jak w domu. Jest blisko morza, lasów, jezior, natury w ogóle. Dla obcokrajowców Polska często bywa zagadką, tajemnicą, wielką niewiadomą. Moim zdaniem Szczecin stanowi drzwi wejściowe do Polski – kwituje Mario.

Polecane artykuły

nic
21
03/2012

Modelka, działaczka społeczna, bizneswoman - powszechnie lubiana, znana i szanowna kobieta. Ciężar sukcesu okazał się jednak zbyt duży do udźwignięcia, a pod maską spełnionej kobiety sukcesu czaił się alkoholowy demon.