Zadbaj o swój relaks

Wyjątkowy masaż, odświeżająca maseczka lub odprężający basen. Formy relaksu są różne, ale z braku czasu nie każdy może sobie pozwolić na całodniowy odpoczynek bez zegarka na ręku i wyłączonego telefonu.

Na co dzień pani Katarzyna Dobrzyniecka jest dyrektorem Loży Gdańskiej Business Centre Club. Jest kobietą zapracowaną i w chwilach wolnych od pracy próbuję relaksować się na różne sposoby.Pomaga jej w tym spacer na świeżym powietrzu.

– Dla mnie relaks to przede wszystkim oderwanie się od biurka i komputera. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach należy tak zaplanować kalendarz, aby poświecić odrobinę czasu na relaks, oderwać się od natłoku zadań i obowiązków. Musi też zostać zachowana równowaga w aspekcie rocznym w formie najlepiej kilkutygodniowego urlopu – tłumaczy Katarzyna Dobrzyniecka. Pani Kasia ceni swój czas i dlatego stara się zawsze wygospodarować kilka godzin w tygodniu tylko dla siebie. W jej grafiku zawsze znajdzie się czas na basen w godzinach wieczornych lub masaż. Podróżując po świecie, zachwyciła się azjatyckim podejściem do relaksu kładącym nacisk na odprężenie mentalne, dietę oraz na relaks dla ciała. Ale nie trzeba jechać do dalekiej Azji, aby w pełni się zrelaksować.

Odprężenie w Med Spa

– W Trójmieście najczęściej korzystam z Med Spa w Hotelu Gdańsk. Z pełną odpowiedzialnością polecam każdemu. Przytulny wystrój wnętrz, świetne urządzenia medyczne oraz znakomity personel sprawia, że można bez wahania oddać się w jego ręce – chwali Katarzyna Dobrzyniecka.

W Med Spa w Hotelu Gdańsk wiedzą, że w przypadku zapracowanych kobiet liczy się optymalizacja czasu i efektywność. Świetną propozycją dla kobiet dysponujących ograniczonym czasem jest zabieg „Dla Kobiety Sukcesu”.

– Ekspresowo przywraca skórze blask, likwiduje efekty zmęczenia i odejmuje lat. Nieważne jak ciężki dzień, w pracy, czy przy obowiązkach domowych, zabieg w niecałe 60 minut przyniesie fenomenalne efekty. Dzięki temu wspaniale sprawdza się na przykład przed tzw. wielkim wyjściem. „Lifting bez skalpela” i „Piękne oczy bez skalpela” to również rewelacyjne zabiegi, których działanie skraca włókna kolagenowe i w bezinwazyjny sposób sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a oczy odzyskują młodzieńczy wygląd – tłumaczy Ewa Stocker Dyrektor Med Spa.

Dwa światy – praca i relaks

Zdaniem Darii Samborskiej, dyrektor Banku BPH w Departamencie Planowania i Rozwoju Operacji w Gdańsku, kluczem do pełnego spokoju ciała i ducha jest zdecydowane oddzielenie czasu wolnego od pracy.

– Kiedy mam czas tylko dla siebie nie myślę o pracy, pochłania mnie w całości oddawanie się przyjemnościom. Dla mnie relaks służy do regeneracji ciała i umysłu. Najczęściej to sport, który uprawiam regularnie, ale także domowe spa w mojej łazience i wieczorne oglądanie filmów z moim ukochanym – opowiada Daria Samborska.

Proste, ale jakże skuteczne. Pracę z relaksem łączy za to Paulina Zboińska, właścicielka salonu fryzjersko – kosmetycznego Paula Roccialli. Kiedy potrzebuje chwili relaksu najchętniej oddaje się w ręce specjalistów w swoim salonie.

– To zawsze działa, gwarantuje szybkie odprężenie i zastrzyk energii. W momentach, w których czuję, że nadszedł czas na dłuższy wypoczynek wybieram dalekie podróże, które pozwalają mi nabrać dystansu, oczyścić umysł i wrócić do obowiązków zawodowych ze zdwojoną energią – mówi Paulina Zboińska.

Kapsuła energii

A gdzie energii nabierają celebryci, którzy również należą do ludzi żyjących intensywnie? Wielu z nich korzysta z Centrum Pięknego Ciała w Sopocie. Stałymi klientkami tego renomowanego salonu są między innymi Agnieszka Chylińska, Katarzyna Zielińska, Kasia Tusk, a nawet męski rodzynek Stachursky. Beata Mucha, właścicielka Centrum Pięknego Ciała dla bizneswomen poleca gorące masaże w kapsułach PowerSlim. Zabiegi te łączą w sobie zarówno głęboki relaks jak i pielęgnację ciała.

– Rozgrzewanie ciała w podczerwieni jest bardzo przyjemne. Po leniwym rozgrzaniu nakładamy na ciało specjalne preparaty, które nie tylko przyjemnie pachną, ale również głęboko wnikają w skórę poprawiając jej sprężystość i likwidując wszelkie niedoskonałości i cellulit. Na końcu wykonywany jest przyjemny masaż. Dodatkowo specjalny system jonizacji niweluje zmęczenie i wzmacnia organizm. Po jednej godzinie każdy może zauważyć taki efekt jak po całym pakiecie zabiegów SPA – tłumaczy Beata Mucha.

19
12/2011

Gdy postanowił porzucić aktorstwo wielu fanów kina myślało, że to tylko gwiazdorska fanaberia. Tak samo myśleli winiarze, gdy znakomity aktor odnalazł się w właśnie w tej branży. Dziś jego sieć Winarium to 21 sklepów w całej Polsce, ale w tej sieci najważniejszy jej twórca.