Dom pracującej mamy

Pani Joanna, jako projektant wnętrz ceni funkcjonalność i walory ukryte w detalach. Nie potrzebuje tony bibelotów, ani bezużytecznych mebli. Ponieważ jej dom to często także miejsce pracy, wnętrze urządzone jest tak, aby można było je szybko uporządkować.

Dom jest zaprojektowany przez architektów zajmujących się wyposażaniem wnętrz więc meble nie są przypadkowe. To markowe, trwałe i funkcjonalne produkty na lata. Ich prosta forma, stonowane, przyjazne kolory sprawiają, że wnętrze jest bardzo eleganckie. Nie męczy domowników, dobrze się tu odpoczywa.

Dom otwarty dla gości

W domu często pojawiają się goście. Panią Joannę odwiedzają przyjaciele oraz klienci firmy. Ze względu na małe dzieci tymczasowo biuro musi znajdować się w mieszkaniu. Z tego powodu wnętrze urządzone jest tak, żeby szybko je dostosować do spotkania: zawodowego lub towarzyskiego. Musi być także bezpieczny dla maluchów. Brak tu pułapek i zakamarków gromadzących przedmioty. Dzieci mogą swobodnie się po nim poruszać. Modułowa kanapa i fotel są wełniane, pokryte niewyczuwalnym teflonem, a co najważniejsze zmywalane! Keczup, farbki, dżem wszystko znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Kuchnia lekka formą

Wszystkie meble są jak zawieszone i stoją  na cofniętych cokołach. Dzięki temu są lżejszymi optycznie bryłami. Sprzęt AGD jest sprytnie ukryty w ciekawym rozwiązaniu: zabudowa jest cofnięta od ściany i ukazuje tylko kilkunastocentymetrowe brzegi. Tak jakby piekarnik, lodówka itd. były wtopione w ścianę. Podobnie jak w pozostałych wnętrzach nic nie zagraca kuchni. Całe wyposażenie jest poukrywane w szafkach i zabudowie wyspy. Dzięki temu klienci odwiedzający dom nie zaglądają gospodarzom do garnków.

Królestwo dżentelmenów

Pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami. Kolorowe wnętrze zdecydowanie odróżnia się od reszty domu. Tam, dozwolone jest wszystko nawet artystyczny bałagan. Podobnie jest w łazience. To także królestwo panów, którzy mają w zwyczaju zostawiać nieporządek. Proste formy pozwalają w ekspresowym tempie okiełznać ich temperament.

19
12/2011

Gdy postanowił porzucić aktorstwo wielu fanów kina myślało, że to tylko gwiazdorska fanaberia. Tak samo myśleli winiarze, gdy znakomity aktor odnalazł się w właśnie w tej branży. Dziś jego sieć Winarium to 21 sklepów w całej Polsce, ale w tej sieci najważniejszy jej twórca.