Miniaki opanowały półwysep


prestiz

Ponad 130 uczestników, około aut marki Mini,  loteria i licytacja na rzecz Fundacji Jaśka Meli oraz szkolenia z ratownictwa medycznego i survivalu na morzu przeprowadzone przez Magellan Adventure Team - to wszystko wydarzyło się na Półwyspie Helskim podczas IV już Zlotu Mini Trójmiasto.

Dotychczas fani tej kultowej marki motoryzacyjnej spotykali się w Gdańsku i Sopocie, ale od dwóch lat bazą zlotu stał się Półwysep Helski. Każda kolejna edycja tej imprezy różni się od poprzednich, ale najważniejsze zawsze pozostaje i jest kultywowane… energia „miniaków”! Tym razem siła tych aut wybrzmiała w kwocie zebranej na rzecz Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, jedynej w Polsce organizacji prowadzącej ogólnopolski program protezowania oraz motywującej osoby po amputacjach do powrotu do normalnego życia poprzez pomoc psychologiczną, prawną i organizowanie dla nich różnorakich wypraw.

Na specjalnej aukcji zlicytowano między innymi tak bezcenne dla fanów gadżety, jak instrukcja z lat 60. do Mini 800 cm3, czy monetę wydaną z okazji 50. lecia kultowej marki. Rekordową cenę podczas licytacji osiągnęła, podarowana od Radio Eska, deska skimboardowa, która wpisywała się w tegoroczne hasło zlotu mini na fali! Aż za 900 zł wylicytował ją pan Jarek Kupidura z Radomia, który wraz synem Wiktorem przebywał w Chałupach na wakacjach. Ogólnie zebrano ponad 4500 złotych.

17
09/2011

Przy nich zapominają o codziennych troskach, a więzi jaka ich łączy nie da się porównać z żadnym innym uczuciem.