Bądź piękna na wiosnę

Klinika Brunath Medical Esthetic to miejsce stworzone z pasji do piękna, które słynie ze znakomitych opinii. Za tym sukcesem stoi Aleksandra Brunath – właścicielka kliniki, ekspertka z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej, która w rozmowie z Prestiżem zdradza, jak przygotować się do zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.


prestiz

Pani Aleksandro, w branży beauty można zauważyć wyraźną sezonowość, w zależności od pory roku klienci decydują się na różnego rodzaju zabiegi, proszę powiedzieć, co teraz cieszy się największą popularnością?

Sezonowość podyktowana jest różnymi względami – m.in. bezpieczeństwem i zminimalizowaniem ryzyka powstania reakcji niepożądanych, np. po zabiegach laserowych, kuracjach z wykorzystaniem kwasów czy bardzo popularnych w ostatnim czasie retinoli. W okresie przedwiosennym coraz większą popularność zyskują zabiegi, które mają na celu poprawić sylwetkę na różnych płaszczyznach – zredukować cellulit, zmniejszyć ilość centymetrów w newralgicznych miejscach, ujędrnić skórę czy zarysować mięśnie. Dzięki zabiegom i technologii dostępnym w mojej klinice jesteśmy w stanie efektywnie pomóc klientkom osiągnąć zamierzone cele w drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Jakiego rodzaju są to zabiegi, jakie technologie są wykorzystywane, żeby w widoczny sposób poprawić sylwetkę, ujędrnić skórę i zminimalizować niedoskonałości, jak np. rozstępy?

Jestem zwolenniczką łączenia różnych technologii, dobieranych indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego klienta. O mojej klinice mogę powiedzieć, że to mini park maszynowy. Cały czas śledzę co dzieje się na rynku, ponieważ ta branża rozwija się w niebywale szybkim tempie, a ja chcę, żeby moi klienci mieli dostęp do najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań. W zeszłym roku do naszej kliniki wprowadziliśmy zabieg Body Contour, który bardzo szybko stał się bestsellerem – wykorzystuje on pole elektromagnetyczne, aby wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie. Wraz z moim zespołem opracowałam protokoły łączone, w których zabieg Body Contour łączymy z endermologią LPG Alliance, aby zadziałać holistycznie i uzyskać najlepsze możliwe efekty w modelowaniu sylwetki. Dzięki temu, że w klinice posiadam również inne sprzęty – takie jak HIFU Utims A3, laser frakcyjny CO2, karboksyterapię i wiele innych jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie idealnie dopasowane do każdego problemu estetycznego klienta.

Zadbanie o sylwetkę w pani klinice odbywa się na bardzo wielu płaszczyznach, a jak wygląda sytuacja z zabiegami na twarz, szyję i dekolt. Na jakie zabiegi warto się teraz umówić?

Okres kończącej się zimy i wczesnej wiosny to doskonały moment, żeby zadbać o jakościową poprawę skóry przez wykonanie zabiegów, które w tym okresie są bezpieczne, ponieważ nasłonecznienie jest jeszcze stosunkowo niewielkie i łatwiej przestrzegać restrykcyjnych zaleceń pozabiegowych. Zabiegi, które w tym okresie rekomenduję to m.in. – laser frakcyjny CO2, który daje świetne efekty w głębokiej przebudowie skóry, szczególnie u osób z różnego rodzaju bliznami, utrwalonymi zmarszczkami, przebarwieniami. Doskonałym zabiegiem jest również radiofrekwencja mikroigłowa, która doskonale sprawdzi się w przypadku skór borykających się z oznakami starzenia, widocznymi w postaci utraty jędrności, zmarszczek czy rozszerzonych porów. Obecna pora roku to też odpowiedni moment na zniwelowanie widocznych naczynek za pomocą lasera. Na szczególną uwagę zasługują też zabiegi typowo kosmetologiczne, w których bazujemy na wysokich stężeniach substancji aktywnych – takich jak retinol, antyoksydanty, aminokwasy, peptydy czy nukleotydy. Stosujemy tu protokoły łączone, dające możliwość personalizowania zabiegów. Zabiegi te świetnie rewitalizują skórę, redukują niedoskonałości, rozjaśniają przebarwienia i są doskonałym uzupełnieniem wyżej wspomnianych zabiegów high-tech.

W obecnych czasach bardzo dużą uwagę przykłada się właśnie do personalizowania rozwiązań, każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, jak wygląda to w przypadku zabiegów estetycznych?

To bardzo ważny aspekt, do którego przywiązujemy w klinice szczególną uwagę. Na indywidualnych konsultacjach dobieramy odpowiednie technologie oraz zabiegi, których stopniujemy intensywność, tak aby uzyskać najlepsze efekty i zapewnić największe bezpieczeństwo, które jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dzisiejsze rozwiązania proponowane przez firmy z branży beauty są bardzo innowacyjne – przykładem jest najnowszy zabieg Retix.C Retibooster, w którym połączono wysokie stężenie retinolu z opatentowanymi czynnikami wzrostu TGF-β, które boostują działanie retinolu, ale jednocześnie łagodzą skutki uboczne związane z czynnikiem drażniącym, dzięki czemu możemy ten zabieg rekomendować przy odpowiednich parametrach skórom wrażliwym i łączyć z innymi procedurami, jak np. mezoterapia mikroigłowa. Rozwój technologii w branży estetycznej jest imponujący, daje kosmetologom ogromne możliwości zabiegowe, dzięki temu klienci uzyskują rewelacyjne efekty.

Ogromna dostępność rozwiązań na rynku estetycznym jest na pewno dobrodziejstwem, ale może też powodować, że klienci czują się w tym zagubieni. Co doradziłaby pani klientowi, który nie wie na jaki zabieg się zdecydować?

Podobnie jak w innych branżach korzystamy z pomocy specjalistów, np. kupując lek w aptece doradzamy się farmaceuty, czy decydując się na zakup samochodu zaczerpniemy wiedzy specjalistów z branży motoryzacyjnej, tak w branży estetycznej najważniejsze jest dobranie zabiegów i odpowiedniej pielęgnacji przez wykwalifikowanego profesjonalistę, aby zachowane było bezpieczeństwo, ale jedocześnie uzyskane efekty były jak najlepsze. Bardzo ważne jest dla mnie ciągłe podnoszenie kwalifikacji i udział w szkoleniach mojego zespołu kosmetologów, żeby jakość świadczonych usług w Brunath Medical Esthetic była na najwyższym możliwym poziomie.